Zatkli manželku narkobaróna „Krpca“! Namočená je do obchodu s drogami

774

Americké bezpečnostné zložky na letisku v štáte Virginia zatkli manželku mexického narkobaróna Joaquína Guzmána, známeho ako El Chapo (Krpec), ktorému sa v minulosti podarilo niekoľkokrát senzačným spôsobom uniknúť z mexického väzenia.

Emma Coronelová Aispurová čelí obvineniam z medzinárodného obchodu s drogami, informovalo dnes podľa amerických médií ministerstvo spravodlivosti USA.

Syna drogového bossa Guzmána prezývaného El Chapo (Krpec) zadržala polícia! Mafiáni s guľometmi ho okamžite vyslobodili

 Špinavý obchod s  drogami 

Úrady zatkli narkobarónovu manželku na letisku neďaleko metropoly Washingtonu, kde by mala v utorok predstúpiť pred súd. Coronelová Aispurová čelí obvineniu zo sprisahania za účelom distribúcie heroínu, kokaínu a metamfetamínu do USA.

Podľa ministerstva tiež pomáhala Guzmánovi pri jednom z jeho útekov v roku 2015. Zároveň údajne plánovala jeho ďalší únik z väzenia, ku ktorému však už nedošlo. El Chapo bol totiž v januári roku 2017 vydaný do USA, kde bol o dva roky neskôr odsúdený na doživotie.

Zo sídla Pabla Escobara je luxusný hotel: Pozrite sa, ako si žil najväčšie narkobaron!

 Neslávne preslávený  narkobarón 

Guzmán stál 25 rokov na čele jedného z najväčších a najviac násilných mexických kartelov Sinaloa. V USA bol uznaný vinným za pašovanie veľkého množstva drog a za účasť na rade vrážd.

V hrobkách mexických narkobaronov sa dá kráľovsky žiť