Bol neslávne známym mafiánom, ktorý mal na rukách krv až stoviek ľudí. Svojho času bol dokonca bossom Camorry, ktorého  prezývali Profesor. Teraz ale život Raffaela Cutola (†79) skončil. Našli ho mŕtveho v cele väznice, kde si odpykával doživotný trest za niekoľko vrážd.

Portál Daily Star uviedol, že Cutolo zomrel v stredu 17. februára vo väznici Prama potom, čo ochorel na zápal pľúc. Za mreže väzenia v Naples bol prvýkrát poslaný na 24 rokov, keď spáchal v roku 1963 svoju prvú vraždu. Obeťou sa vtedy stal muž, ktorý si dovoľoval na jeho sestru.

 V base sa stal bossom  Camorry 

Keď bol v base, získal si rešpekt silnejších, vplyvnejších a mocnejších spoluväzňov. Následne potom vyzval niekdajšieho bossa Camorry Antonia Spavoneho k duelu. Lenže ten sa neukázal. Jeden z Cutolových priateľov ho preto vyhľadal a strelil ho z brokovnice do tváre.

Mafiánsky boss ktorý chcel vstúpiť do politiky.

 

Následne potom zostavil novo zorganizovanú Camorru, ktorú tvorila menšia skupina dôveryhodných väzňov. Isaia Sales zaoberajúce sa históriou mafie povedal o Profesorovi The Guardian: „Veľa bossov dávala rozkazy z väzenia, ale už boli mafiánmi, keď sa do neho dostali.“

 Mafián sformoval gang o 10 tisícoch   gaunerov 

„Cutolo do väzenia vstúpil ako obyčajný kriminálnik a nakoniec z neho sformovalo jednu z najnebezpečnejších kriminálnych organizácií sveta,“ dodal historik. Jeho gang sa nakoniec stal obrím a mal asi 10 tisíc členov. Často sa dostal do potýčok a prestreliek s mafiánmi z pôvodnej Camorry.

Mafiánsky boss sa dostal na slobodu. Prokurátorovi Čižnárovi sa to nepáči

Tieto konflikty vyústili v stovky úmrtí. Medzi obeťami boli aj desiatky civilistov. Sám Cutolo bol odsúdený k štyrom doživotným trestom za tieto vraždy. Za mrežami žil od roku 1963 až do svojej smrti. Užil si akurát 18 mesiacov na slobode, keď sa mu podarilo z basy dočasne ubziknúť.

 Otcom sa stal vďaka umelému  oplodneniu 

V roku 2006 povedal starnúci Cutolo talianskemu denníku La Repubblica: „Zomriem vo väzení. Mojím posledným prianím je dať svojej žene dieťa.“ To sa podarilo. O rok neskôr bolo mafiánovi skutočne umožnené, aby sa vďaka umelému oplodneniu stal otcom.

Mafiánsky boss, ktorý umučil a v kyseline rozpustil 11 ročného chlapca, chce ísť do domáceho väzenia!