Vrahyňa zomrela na infarkt pri čakaní na trest smrti. Poprava pokračovala s mŕtvolou

776

Iránka Zahra Ismailiová, matka dvoch detí, bola usvedčená z vraždy svojho manžela. Ten sa mal podľa jej právnika správať násilnícky k nej aj k jej dcére. Ismailiová mala byť v stredu obesená spoločne s ďalšími 16 mužmi. Počas toho, čo čakala, až príde na rad, však dostala infarkt a zomrela. Poprava prebehla aj napriek tomu, že bola odsúdená žena už mŕtva.

Hoci trest smrti sa v krajine uplatňuje pomerne často, poprava sedemnástich osôb naraz je aj na Irán neobvyklá. Odsúdení boli obesení vo väznici Raja Shahr v meste Karaj, asi 32 km západne od Teheránu. Tá je notoricky známa svojou brutalitou.

Islamisti poslali odkaz všetkým kresťanom, natočili popravu 11 osôb, mstia sa za Bagdádího

Právnik Ismailiovej, Omid Moradi, opísal na sociálnej sieti, ako bola jeho klientka nútená čakať na smrť vo fronte a pozerať sa na popravu ďalších 16 osôb. Matka dvoch detí však počas toho dostala infarkt a zomrela. Napriek tomu, že už bola mŕtva, bolo zavesené aj jej bezvládne telo.

Američanka chcela na medové týždne k Islamskému štátu, súd jej vymeral 12 rokov

K tomu došlo na základe práva šaría Qisas („oko za oko“), ktoré vychádza z princípu krvnej pomsty a z toho, že odplata má byť rovnaká, ako škoda. Takže poprava pokračovala aj s mŕtvolou len preto, aby svokra – matka zavraždeného muža mohla pod Ismailiovou podkopnúť stoličku.

Islamisti dobodali šéfa charitatívnej vývarovne pri Paríži. Kričali Alláhu akbar