Ani v čase zvýšených bezpečnostných opatrení kvôli majstrovstiev Európy vo Francúzsku nie je vo francúzskych uliciach pokoj. Po bitkách medzi fanúšikmi však tentoraz došlo na nábožensky motivovaný útok. V nemocnici skončil dobodaných šéf charitnej vývarovne v Montreuil pri Paríži. Zaútočili na neho dvaja ľudia s nožmi a sekerou, vykrikovali pri tom Alláhu akbar (Boh je veľký).
Muž bol prevezený do nemocnice, rozsah jeho zranenia nie je známy. S odvolaním sa na políciu o tom informovala agentúra Reuters.
Dobodaných v Montreuil viedol dobročinnú reštaurácii Restos du Coeur (Reštaurácia srdca), ktorá vo Francúzsku pripravuje pokrmy pre tých čo to potrebujú. Podľa policajných zdrojov mal útočiaci pár vedľa noža aj sekeru.
Agentúra upozorňuje, že Francúzsko za posledných 18 mesiacov zažila niekoľko útokov, ku ktorým sa prihlásili islamskí radikáli. V júni Francúz arabského pôvodu dobodal pri Paríži policajta a zavraždil jeho partnerku. Následne sa prihlásil k radikálnemu hnutiu Islamský štát. V krajine od minulého novembra platí výnimočný stav.