Obdivuhodnú česko-slovenskú spoluprácu videl francúzsky Cherbourg v cieli 2. etapy Tour. Roman Kreuziger ťahal skupinu favoritov do strmého kopca za utečencom Stuyvenem, s Petrom Saganom za chrbtom. Potom vyslal svojho slovenského parťáka vpred a ten si špurtoval pre víťazstvo aj žltý dres.
Bez názvu-4
Ukončil takmer trojročné suchoty počas ktorých získal neskutočných 10 druhých miest celkovo 16 a päť tretích celkovo 7.  V nedeľu si pripísal k štyrom víťazstvám piaty triumf v kariére na Tour de France. Zároveň si prvýkrát v kariére obliekol žltý dres pre lídra legendárneho podujatia.

Sagan zvládol stúpanie najlepšie aj vďaka podpore Romana Kreuzigera.  Zopakovali si úspešnú spoluprácu z majstrovstiev Česka a Slovenska tento rok, keď majster Česka sa stal Kreuziger a Slovenska Petrov brat Juraj
Bez názvu-2
„Som veľmi prekvapený, že som vyhral, pretože som si myslel, že na čele sú ešte stále dvaja pretekári z úniku. Prešiel som cieľ a všetci mi hovorili, že som vyhral. Som za to veľmi rád. Dnes pracoval dobre celý tím. V závere mi veľmi pomohol Roman Kreuziger. Julian Alaphilippe bol veľmi blízko k víťazstvu, no v špurte som ho zdolal. Prvýkrát v kariére si oblečiem žltý dres, za čo som nesmierne rád,“ povedal nový líder celkového poradia v prvom televíznom rozhovore. Sagan má zároveň aj zelený dres pre lídra bodovacej súťaže.
Na druhom mieste v etape skončil domáci jazdec Julian Alaphilippe z Etixxu-QuickStep, ktorý je zároveň aj druhý celkovo (+8 s) a tretí bol Alejandro Valverde. Španiel stráca z tretieho miesta na v celkovej klasifikácii na Sagana desať sekúnd. Roman Kreuziger  je s odstupom 14 sekúnd ôsmy

Tour de France 2016 – 2. etapa

2. etapa (Saint-Lô – Cherbourg-en-Cotentin, 183 km): 1. Peter Sagan (SR) Tinkoff 4:20:51 h, 2. Julian Alaphilippe (Fr.) Etixx – QuickStep, 3. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar, 4. Daniel Martin (Ír.) Etixx – QuickStep, 5. Michael Matthews (Aus.) Orica GreenEdge, 6. Wilco Kelderman (Hol.) Team LottoNL-Jumbo – všetci rovnaký čas ako víťaz
Poradie po 2. etape: 1. Peter Sagan (SR) Tinkoff 8:34:42 h, 2. Julian Alaphilippe (Fr.) Etixx – QuickStep +8 s, 3. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +10, 4. Warren Barguil (Fr.) Giant-Alpecin +14, 5. Christopher Froome (V. Brit.) Team Sky +14, 6. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing, 8. Romana Kreuzigera (Cz) Tinkoff +14.
Bodovacia súťaž (zelený dres): 1. Peter Sagan (SR) Tinkoff 87 bodov, 2. Mark Cavendish (V. Brit.) Dimension Data 63, 3. Marcel Kittel (Nem.) Etixx-QuickStep 50, 4. André Greipel (Nem.) Lotto Soudal po 29, 5. Julian Alaphilippe (Fr.) Etixx – QuickStep 33, 6. Bryan Coquard (Fr.) Direct Energie 25.