Masový vrah v Nemecku zastrelil 6 príbuzných!

Po masakre sám zavolal políciu

1044

Panika, krik a potoky krvi. V nemeckom meste Rot am See došlo v piatok popoludní ku krviprelievaniu, pri ktorom zahynulo šesť ľudí a ďalších dvoch zrannil. Strelec (26) sa po poprave šiestich príbuzných sám udal policajtom.

Šesť príbuzných zastrelil v meste Rot am See na juhozápade Nemecka krátko pred jednou popoludní dvadsaťšesťročný Nemec. Policajti ho na mieste činu zadržali.

Jeho motív zatiaľ nie je jasný, vyšetrovatelia ale podľa miestneho policajného prezidenta Reinera Möllera predpokladajú, že išlo „o rodinnú drámu“. Mladík použil poloautomatickú krátku zbraň, ku ktorej mal ako športový strelec zbrojný preukaz.

Otec rodiny zavraždil manželku aj štyri deti. Neprestajne ma buzerovala vo väzení budem mať konečne pokoj, vyhlásil

Okrem troch mŕtvych mužov a troch žien si streľba v obci, ktorá leží na pol cesty medzi Stuttgartom a Norimbergom, vyžiadala tiež dvoch zranených. Podľa Möller je jeden z nich v ohrození života. Dvoch mŕtvych našli policajti v dome a štyroch za domom, v ktorom bol hostinec.

Čin polícii krátko pred 13:00 ohlásil sám páchateľ. Na políciu následne počkal pred domom, v ktorom podľa Mollera s rodinou býval. Teraz je muž vo väzbe a odmieta vypovedať, než sa dostaví jeho právnik.

Zabil manželku so svokrou. Vražednou zbraňou mu bol sáčok na rožky

Všetky obete streľby sú s 26 rokčným útočníkom v príbuzenskom vzťahu. Medzi mŕtvymi sú jeho otec a jeho matka, u ďalších osôb so príbuzenská väzba upresňuje. Obetiam bolo od 36 do 69 rokov. Podľa policajného prezidenta Mollera páchateľ ohrozoval tiež dve deti vo veku 12 a 14 rokov, ktorým sa ale nič nestalo.

Na mieste činu zasahovalo množstvo policajtov z rôznych jednotiek vrátane príslušníkov špeciálneho útvaru, uviedol Möller.

Otec hodil svoju päťročnú dcérku z mosta! Trest smrti by bol moc mierny, plače matka