Muž, ktorého sprevádzala päťročná dcérka, prišiel do advokátskej kancelárie a tvrdil, že je pápež. Advokáta nútil predčítať z biblie vo švédčine. Potom Jon Jonchuck (27) odišiel a vlastnú dcéru chladnokrvne zavraždil. Phoebe zhodil z mosta na Floride. 24. septembra prebehne súd, ktorý rozhodne o jeho treste.

K tragédii došlo už 8. januára 2017. Krátko pred vraždou Jon dorazil so svojou dcérou do advokátskej kancelárie, kde tvrdil, že je pápež, a chcel po advokátovi, aby čítal bibliu vo švédčine. Potom kanceláriu opustili.

Advokát ihneď kontaktoval políciu. Tá Jonchucka našla pri kostole a podľa nich nejavil známky psychickej choroby. Medzitým však došlo k vražde na moste Dicka Misenera, odkiaľ Jon svoju päťročnú dcérku hodil do zátoky Tampa Bay.

Jonova matka povedala vlani médiám, že trest smrti by pre neho bol príliš milostivý, a to si nezaslúži. „Celá moja rodina sa s tým musí vyrovnávať každý deň a verím, že by sa s tým mal vyrovnávať aj on. Aj tak si ale myslím, že potrebuje pomoc.“

Jonchuck dlhodobo bojoval s psychickými problémami. Mesiac po tragickej udalosti bol vo februári 2015 súdom vyhlásený za nesvojprávneho. Ďalšie sudca však rozhodnutie zmenil a vyhlásil ho za svojprávneho, aby sa mohol zúčastniť súdu v marci 2017.

Existuje vôbec väčšie nešťastie ako prísť o dieťa?

Ak v septembri Jona odsúdi, pôjde do konca života do väzenia bez možnosti podmienečného prepustenia. Prokurátor dokonca uvažoval o treste smrti, ale s prihliadnutím k jeho psychickému stavu od toho ustúpil.