Medzi pašeráčkou Terezou a slobodou stoja jediná prekážka.

1990

Pakistanský súd sa zaoberal žiadosťou o prepustenie odsúdenej českej pašerácky Terezy Hlůškovej (23) na kauciu. Žena ju podala s pomocou svojho právnika. Ten však bohužiaľ pochybil a žiadosť vyplnil nedostatočne. Súd bol nekompromisný a odmietol sa ňou zaoberať, kým právnik nedoplní potrebnú pasáž. Tereza si tak na rozhodnutie bude musieť počkať ešte niekoľko týždňov!

Správy o tom, že pred pakistanským súdom prebehlo rokovanie o Terézininom prípade, priniesol dôveryhodný pakistanský zdroj. Tereza sa tentoraz do pojednávacej siene nedostavila. Zastupoval ju len jej právnik a ten mal dvom sudcom vrchného súdu čo vysvetľovať.

Pakistanský sudca v prípade pašeráčky Terezy vydal zatykač na colníkmi, ktorí Češku zadržali

Terezína žiadosť o prepustenie na kauciu dostali na stôl sudcovia Aalia Nelaan a Shahbaz Ali Razvi. „Súd uviedol, že niektoré kópie dokumentov v žiadosti neboli dobre čitateľné,“ povedal zdroj. Podľa neho bol potom Terezin právnik poučený o tom, že je žiadosť navyše zle vyplnená. „Upozornili ho, že takto nemôžu v prerokovaní prípadu pokročiť ďalej,“ uviedol zdroj.

Tereze tak zostali opäť len oči pre plač. V pakistanskom väzení neďaleko Láhaure bude musieť trčať aj naďalej. Aj tak ale plamienok nádeje stále horí. Sudcovia dali advokátovi českej pašeráčky ešte jednu šancu a s opravenou žiadosťou o prepustenie Terezy na kauciu môže predstúpiť znova, a to 12. júna. Snáď si pre dobro svojej klientky tentoraz prekontroluje všetky potrebné formality.

Heroínová pašeráčka Tereza ide v Pakistane na dračku! Má ďalšiu ponuku na sobáš

Česká občianka Tereza Hlůšková trčí v pakistanskej base, kam ju poslal tunajšie súd. Odsedieť si má osem rokov a osem mesiacov za pokus o prepašovania takmer deviatich kilogramov heroínu cez letiskovú kontrolu v Láhaure. Colníci ju s drogou zašitou v cestovnom kufri zadržali na začiatku roka 2018.

Tereza podala odvolanie proti rozsudku a ďalšie státie na súde je plánované na september tohto roku. Odvolal sa takisto aj prokurátor, ktorý by si pre hriešnicu predstavoval ďaleko vyšší trest, najlepšie doživotie.