Muž kvôli pitke s kamarátmi predstieral pred manželkou svoj únos

427

Na januárovú pitku s priateľmi len tak nezabudne muž z anglického Blackpoolu. Opilecká zábava sa zvrhla vo fingovaný únos a následný pobyt za mrežami.

Sprvu to vyzeralo ako obyčajný víkendový večer. Tridsaťpäťročná Zoe Doyle bola doma a jej o desať rokov starší partner Leigh Ford sa potuloval vonku s kamarátmi. Žena, ktorá bola práve vo 35. týždni tehotenstva, dostala v noci ale podivný telefonát. Na druhom konci bol práve Leigh, ktorý tvrdil, že sa stal obeťou únoscov, a ak žena nepošle na ich bankové konto peniaze, fyzicky mu ublížia.

Najprv som si myslela, že si zo mňa len uťahuje,“ rozpráva Zoe. „Znel ale naozaj vystrašene. Telefón sa na chvíľu umlčal a potom zase zazvonil. Počula som, ako vzadu nejakí muži kričia, že Leighovi odrežú nohy aj genitálie a pustia na neho vriacu vodu. Úplne som spanikárila.“

Nechajte ma pilotovať lietadlo! Chcem len urobiť premet nad Tokyom!

Žena poslúchla ich inštrukcie a na dané číslo konta poslala všetky peniaze, ktoré spoločne vlastnili – 80 libier. Hneď potom kontaktovala políciu. Strážnici povolali do akcie experta na vyjednávanie s únoscami a hliadku s helikoptérou. Aké bolo ale prekvapenie, keď sa Leigh vrátil domov hneď ďalší ráno a vyzeral, ako by sa vôbec nič nestalo.

Počas vyšetrovania najprv zahmlieval, ale po predložení video záznamov z obchodu, na ktorých si s priateľmi kupoval alkohol, všetko priznal. Vysvetlil, že sa z jeho strany išlo len o fór, ku ktorému ho prehovorili alkoholom posilnení kamaráti. Partia tak od ženy získala peniaze na pokračovanie večierku.

Vrah a únosca pracoval na úteku ako model, chytili ho po 41 rokoch

„Bola som šokovaná. Nemohla som jednoducho uveriť, že by Leigh niečo také urobil. Maril prácu polície a ja si kvôli nemu prešla peklom. Navyše to boli všetko jeho peniaze. Pokojne ich mohol minúť, ak chcel. Vôbec mi to nedáva zmysel,“ hovorí Zoe.

Aj keď mu nakoniec odpustila, súd pre jeho alkoholický výstrelok už žiadnu toleranciu nemal. Vyfasoval nielen pokutu v hodnote 30-tisíc libier, ale aj šestnásť týždňový pobyt za mrežami. Leigh tak zmeškal narodenie syna, ktorého žena porodila vo februári.