V americkom štáte Texas bol vo štvrtok smrtiacou injekciou popravený sedemdesiatročný muž usvedčený pred takmer 30 rokmi z vraždy rodičov a brata svojej manželky. Exekúcia prebehla v komore smrti v texaskom Huntsville.

Do poslednej chvíle sa advokáti vojnového veterána z Vietnamu Billieho Waynea Cobley pokúšali zastaviť výkon rozhodnutia o poprave tohto trojnásobného vraha a násilníka.

Billie Wayne Coble pred popravou a pri zatknutí

Ešte krátko pred ňou najvyšší súd odmietol Cobleho žiadosť o jej odloženie. Muž sa tak stal druhým tento rok popraveným väzňom v Texase a tretím v celých Spojených štátoch.

Coble bol údajne v strese kvôli prebiehajúcemu rozvodu s manželkou Karen. Jej rodičov Roberta a Zelda Vichaovych a brata Bobbyho zastrelil u nich doma v mestečku Axtell. Svoju manželku uniesol a počas prenasledovania políciou ju dobodal. K najvyššiemu trestu bol odsúdený v roku 1990.

Ďalšia poprava! Už iba pár hodín zostáva do popravy Robertovi Ramosovi. Zavraždil ženu a deti kvôli milenke

Jeho posledné slová zneli: „Takže to bude päť dolárov. Milujem Vás. Mike, milujem ťa. Kde je Nelley? Milujem ťa. Bude to päť dolárov. Opatrujte sa.“

Billie Wayne Coble bol podľa agentúry AP najstarší väzeň popravený v Texase od roku 1982, keď tento štát obnovil hrdelný tresty.

Po zbabranej poprava na trest smrti odsúdený väzeň skončil v bolestiach