Mexický prisťahovalec Robert Moreno Ramos (64), ktorý vo februári 1992 kvôli milenke zavraždil svoju manželku a dve deti, bol odsúdený na smrť. Poprava sa má uskutočniť v stredu večer. Vrahovi právnici sa stále pokúšajú dosiahnuť odkladu tejto exekúcie.

7. februára 1992 začula susedka Roberta Ramosa krik vychádzajúce z jeho domu v Texase. Zhruba po dvoch mesiacoch nahlásila jeho švagriná, že jej sestra Leticia Ramos je nezvestná aj so svojimi deťmi. Ramosa predviedli na výsluch, kde podal rozporuplné výpovede. Najprv tvrdil, že jeho rodina je v Austine, potom v San Antoniu a nakoniec v Mexiku.

Zavraždil ženu a deti kvôli milenke

Koncom marca dostali policajti povolenie k prehliadke jeho domu a 7. apríla sa Robert priznal, že telá svojich rodinných príslušníkov pochoval pod novú podlahu v kúpeľni. Vyšlo tiež najavo, že Ramos mal známosť, s ktorou sa tri dni po spáchaní vraždy oženil.

Po rozvode sa rozhodol, že ich dvojročné dvojčatá z pomsty zabije

V marci 1993 súd uznal Roberta Ramosa vinným a odsúdil ho k testu smrti. Proti tomu sa však ohradila mexická vláda a takisto obhajcovia odsúdeného muža. Odvolávali sa na to, že si Ramos ako prisťahovalec nebol vedomý všetkých svojich práv, teda sa mu nedostalo dostatočnej obhajoby, ktorá by mohla ovplyvniť výsledok súdu v jeho prospech.

Ako sa u nás popravovalo:Trest smrti je na Slovensku už 26 rokov protiústavný

Najvyšší súd Spojených štátov odmietol akékoľvek námietky proti vynesenému rozsudku. Poprava Roberta Morena Ramosa bola stanovená na stredu 14. novembra večer miestneho času. Obhajcovia odsúdeného sa odmietli k prípadu akokoľvek vyjadriť.