Muž si injekciou strekol do tela svoje spermie, aby sa zbavil bolesti chrbta

706

K naozaj neuveriteľnej liečbe pristúpil tridsaťtriročný Ír, ktorého roky trápili bolesti krížov. Aby sa ich zbavil, nabral do injekčnej striekačky svoje vlastné spermie a vpravil si ich do žily na pravom predlaktí. To rozhodne nebol dobrý nápad.

Muž onedlho prišiel do dublinskej nemocnice. Nie ale kvôli chrbtu, ktoré ho bolieť neprestali. Mal začervenanú a veľmi napuchnutú pravú ruku. Zjavne bola zasiahnutá ťažkou infekciou. Až tam muž lekárom prezradil, to ako šialené samoliečby sa doma pustil.

Problém bol ten, že spermie si muž do tela nevpravil len raz, ale robil tak opakovane. Navyše po čase, keď liečba nezaberala, zdvojnásobil dávky. Tým si privodil ťažký zápal, ktorý sa objavil aj na röntgenovom snímku ruky.

Vedci hľadali vysvetlenie v literatúre, ale nenašli prakticky vôbec nič. Nikto s podobnou vecou nikdy neexperimentoval, našli sa iba pokusy z roku 1945, kedy bolo semeno vpichované pokusným myšiam. Inak v celej lekárskej literatúre nie je popísaný žiadny podobný prípad, kedy by bolo semeno aplikované injekčne do krvného obehu človeka.

Eutanázia

Ako to dopadlo s oným nešťastným Írom, nie je bohužiaľ známe. Boli mu predpísané protizápalové lieky, ale na kontrolu už sa nedostavil. Dúfajme, že je mu už lepšie.