Muži nesmutia

1694

Veľká časť manželstiev neveru neprežije. Ale muži, ktorí svoje manželky podviedli a kvôli tomu prišli o ne a teplo domova, iba málokedy svoj úlet aj po rozvode ľutujú.

Podľa prieskumu časopisu Men´s Health až 77 percent mužov, ktorých stála nevera rozvod, svoje podvádzanie s inou ženou neľutujú a 81 percent dokonca uviedlo, že nový sexuálny život je oveľa lepší, ako ten s bývalou manželkou.

„To, že muži svoje podvádzanie neľutujú, naznačuje, že ono nebolo tým, čo ukončilo vzťah s ich bývalými manželkami. Nevera je iba symptómom väčšieho problému. Takže z toho dôvodu, keď sa manželstvo skončí, muži cítia určitú úľavu. Keď nevera ohrozí manželstvo, ale pár ostane spolu a pracuje na riešení svojich problémov, potom sa väčšinou dostaví výčitka typu: Ach, mohol som tento problém riešiť aj inak ako neverou,“ komentoval závery prieskumu David Zinczenko, šéfredaktor americkej edície časopisu Men´s Health.

Z prieskumu tiež vyplynulo, že 47 percent mužov, ktorí podviedli manželku, z toho vinia práve ju, pretože ju už nepovažovali za atraktívnu a ona sa tak k nim ani nesprávala. Nuda bola dôvodom nevery u 41 percent mužov, túžba utiecť zo vzťahu pre 38 percent a neschopnosť odolať sexuálnej príťažlivosti milenky pre 17 percent podvádzajúcich mužov.

Viera Benčiková