MUŽI vs. ŽENY: nevera

1705

Aj vám sa niekedy zdá, že druhé pohlavie je prinajmenšom z inej planéty pokiaľ nie je z iného vesmíru? Tak sa zdá aj nám. Na rozlúsknutie tejto záhady sa vám každý mesiac pokúšame poodhaliť tajomstvom opradené mýty týkajúce sa našich a vašich polovičiek.

1. Čo si muži myslia o nevere 

Mýtus:  Muži si tajne želajú otvorený partnerský vzťah pričom bozkávanie sa nerovná podvádzanie.

Pravda: Bohužiaľ tento mýtus sa ukazuje byť celkom pravdivým, teda pokiaľ partnerka nezačne zbierať telefonné čísla každej svojej obete. Až 77% pánov si dokonca myslí, že občasný flirt pomôže ich partnerke udržať v sebe sexi šelmu a potrénovať si svoje flirtovacie schopnosti. Zaujímavým zistením ostáva aj fakt hovoriaci o 53% mužov, pre ktorých je príliš náruživé flirtovanie ich partnerky zaručenou stopkou vo vzťahu. Škoda, že nám muži túto skutočnosť neuľahčili presným popisom rozdielu medzi náruživým a obyčajne nevinným flirtovaním. Zakázaným ovocím vo vašom vzťahu však ostávajú vaši bývalí partneri. Až 63% chlapov by vám neodpustilo, ak by ste namiesto času s ním trávila čas s vašim ex. Pre nás zle vyzerajúcu štatistiku však vylepšuje výsledok hovoriaci, že len tri percentá mužov  by vám odpustilo bozkávanie sa s iným mužom. Tak sa nám vidí, že aj chlapi majú v sebe aspoň kúsok potreby vlastniť toho druhého.

2. Čo si muži myslia o zvádzaní

Mýtus: V ideálnom prípade by si vaša mužná polovička želala sex sedemkrát v týždni, najlepšie bez strácania času s predohrou.  

Pravda: Muži by mali sex najradšej každý deň. Áno, už s tým nič nenarobíte. V medzinárodnom prieskume 76% mužov odpovedalo, že by si priali mať sex tri až sedemkrát v týždni. Pre tie, ktoré uprednostňujú kvalitu pred kvantitou to znie odpudivo, no skôr ako si vybudujete určité predsudky voči silnejšiemu pohlaviu, mali by sme vás upozorniť na nasledujúce fakty: 30% mužov si praje aby ste ich prekvapili spontánnym zvádzaním, 38% by si rado pred sexom užilo chvíľku nežností a každému štvrtému by ste v rámci predohry mali do uška šepkať sprosté slovíčka. Ak na to však pôjdete príliš pomaly môže sa stať, že narazíte na jedného z 19% percent mužov, ktorého unudíte k smrti skôr ako sa dostanete k samotnému aktu. Pokiaľ ste si doteraz predstavovali, že niekedy vyskúšate zviesť svojho partnera predstavením, ktoré ste si nacvičili doma pri videu (škola striptízu od Carmen Electry), vopred si to radšej rozmyslite. Až 29% mužov totiž považuje lacný a nevkusný striptíz za absolútny odpudzovač. Nakoniec nechcete predsa obrať verejné domy o kšeft, no nie? Na naše prekvapenie, záver tejto štúdie je celkom príjemný. Pokiaľ si prajete opätovne prežívať nezabudnuteľný sex s vašim partnerom, vsaďte na to, čo je v pri zvádzaní a v posteli príjemné vám. Môže to znieť otrepane ale klasika typu vzájomná blízkosť, citové puto a láska prináša rovnaké potešenie obom pohlaviam.

3. Čo si myslí o vašom tele

Mýtus: Chlapi túžia po sexe so ženou ktorá ma postavu modelky a ani gram tuku na viac 

Pravda: Veľa žien si myslí, že na to aby si mohli v posteli užiť, potrebujú dokonalú postavu. Najdôležitejším faktorom pre príjemné chvíle vzájomnej intimity je sebaistota a chuť na milovanie. Aby výsledky neboli príliš lichotivé, našli sa aj takí sebci – 11%,  ktorí tvrdili, že najdôležitejšia vec pri milovaní je zaistenie partnerovej rozkoše. K pravde o dôležitosti sexu vo vzťahu sa však priznali len 3% mužov, ktorí potvrdili, že výkonnosť partnerky v posteli je rozhodujúca. Prekvapujúcich 85% opýtaných sa priznalo k potrebe minimálne pätnásť minútovej predohry na to, aby sa dostali do nálady a  aby si boli istí, že ich partnerka je dostatočne uvoľnená. Bojíte sa v posteli odviazať? „Odhoďte zábrany“, to vám radí až 26% mužov, podobne ako 30% chlapov ktorí by boli potešení ak by ste z času na čas vzali veci do svojich rúk.

4. Kedy začať so sexom

Mýtus: Vzhľadom na pokročilú dobu, moderní muži očakávajú pohlavný styk s novou partnerkou čo najskôr

Pravda: Je moderná láska o hre na mačku a myš a vzťahu na jednu noc? Podľa odpovedí pánov z medzinárodnej štúdie to na to prvé nevyzerá. Len 39% mužov si želá vidieť svoj objav na jednu noc aj druhýkrát pričom 35% mužov by si najprv dobre premyslelo či má zmysel stretávať sa naďalej so ženou, ktorá mu odhalila to najcennejšie po pár hodinách známosti. 29% mužov vraj samo často podľahne pokušeniu na jednu noc, no napriek tomu by si títo páni nevedeli predstaviť dlhodobý vzťah so ženou, ktorá dokázala podľahnúť. Ak si budete v budúcnosti spytovať svedomie, lebo váš nový objav bude musieť čakať na ten správny moment, spomeňte si na toto porekadlo: ľahko prišlo, ľahko odišlo.

 

5. Prejavovanie náklonnosti

Mýtus: Chlapi neznášajú prehnané výlevy citov  

Pravda: Snažíte sa vášmu partnerovi vždy a všade prejavovať svoje city napriek partnerovmu nesúhlasnému potriasaniu hlavou a gúľaniu očí? Tak vedzte, že je to len maska siláka! Len 2% mužov nevie oceniť takéto správanie, kým vyše 60% respondentov chce, aby ste mu dali najavo svoje city zakaždým keď to na vás príde. Prišiel váš partner domov namosúrený po zlom dni a vy mu radšej hneď vyčistíte pole? Vedzte, že posledné po čom váš partner teraz túži je samota. 74% mužov si v tomto prípade praje aby ste spolu podnikli niečo zábavne alebo len súhlasne sedeli pri ňom a držali ho za ruku. Psychológovia tvrdia, že doba, v ktorej sa muži zdráhali prejaviť svoje city k partnerke na verejnosti už dávno pominula, navyše už nie je také ľahké udržať svoju polovičku v ústraní doma za sporákom. Preto ak sa muži neštítia prejavovať svoju náklonnosť na verejnosti, neznamená to, že vás len nezištne miluje, týmto spôsobom si chráni aj svoje teritórium, teda vás, a dáva najavo, že na ten sexy kus po svojom boku má výhradné právo jedine on.

6. Čo si muži myslia o vašej kariére

Mýtus: Chlap je hlava rodiny, klišé, že ženy majú byť doma starať sa o deti napriek pokrokovej dobe múti hlavu aj tým najinovatívnejším chlapom  

Pravda: Muži už stihli pochopiť, že vaša kariéra je rovnako dôležitá ako tá jeho. Ani jeden z opýtaných mužov sa neodvážil povedať, že kariéra a plat sú rozhodujúcim faktom vo vzťahu. 2% mužov by malo rado doma gazdinku, ktorá by sa namiesto kariéry radšej venovala domácnosti a výchove detí. Muži hľadajú šťastné ženy, ktoré sú spokojné so svojim životom a prácou, pričom 76% respondentov hľadá ženu s vyváženým pracovným a osobným životom. Prekvapujúcim výsledkom bolo aj vysoké percento mužov, ktorým nevadí lepšie zarábajúca polovička a údaj hovoriaci o každom desiatom mužovi, ktorý by sa v takom prípade nehanbil ostať doma a nechať sa živiť. Väčšina mužov vo vzťahu, 66%, sa bez mihnutia oka rado podelí o všetky náklady spojené s vedením domácnosti. Personálny konzultanti tvrdia, že muži boli jednoducho prinútení zvyknúť si na rovnoprávnosť pohlaví týkajúcu sa aj zárobkovej schopnosti žien. Mnohí muži dokonca hodnotia lepšie zarábajúce ženy ako viac sexi ako ostatné. Nuž, doba pokročila.

7. On a vaša osobnosť

Mýtus: Muži hľadajú dobre vyzerajúce ženy 

Pravda: Na to, aby ste verili tomuto mýtu, by ste museli mať ozaj depresívnu náladu. Chlapi sú ješitní, preto by si priali aby ste sa smiali na každom ich vtipe, no len každý piaty si praje namiesto inteligentnej ženy krajšiu. 37% mužov túži po žene so zmyslom pre humor, ktorá by ho vedela rozosmiať ale 86% mužov pripustilo, že by odmietalo randiť so ženou, ktorá by nechápala ich vtipy. 40% mužov považuje dobrý vtip za najvhodnejší spôsob ako ukončiť hádku a udržať kľud na bojovom poli. Odborníci hovoria, že to čo muži hľadajú u žien, sa ani po mnohých generáciách nezmenilo. Muži a ženy hľadajú partnerov, ktorí by z nich dokázali dostať to najlepšie, a ktorí sa vedia vzájomne sa stimulovať. Muži síce dajú na prvý dojem no nech je žena akokoľvek krásna, pokiaľ nemá zmysel pre humor, partneri pred sebou dlhodobý vzťah určite nemajú…

8. O vašom šatniku

Mýtus: čo si myslí o vašom štýle obliekania sa 

Šetrí vaša polovička komplimentmi na vašu adresu? Buď sa stala vaša dokonalosť každodennou samozrejmosťou, ktorú netreba ani komentovať alebo sa mu jednoducho nepáčite. Až 50% mužov by si prialo aby sa ich priateľky obliekali ženskejšie, do obtiahnutého oblečenia, ktoré dokonale kopíruje všetky obliny ženského tela. Viac ako trištvrte mužskej populácie so slovom sexi žena asociujú topánky na vysokom podpätku, v ktorých má žena (aj podľa vedcov) ladnejšiu chôdzu. 24% mužov jedným dychom dodáva, že ak takéto oblečenie z dotyčnej urobí hurku, radšej by mala zvoliť oblečenie, ktoré kamufluje na nich špeky a zvýrazňuje napríklad plný výstrih. Len chabých 15% mužov túži po žene, ktorá vyznáva športový štýl a rada nosí tenisky. Takéto oblečenie sa podľa odborníkov mužov hodí skôr do posilňovne ako na každodenné nosenie. Jediným upokojujúcim výsledkom je, že muži napokon aj tak uprednostňujú oblečenie, v ktorom sa ich partnerka cíti sexi a pohodlne. Netreba zabudnúť, že na to, aby ste sa cítili dostatočne sexi a príťažlivo, nepotrebujete šialene sexy oblečenie.

Sharky