Neuveritelné príbehy, aj preto ích skúšame

3613

Na pravidelnej oslave urobenej skúšky jeden z prítomných medikov hovoril, že ľudská sánka má zaujímavú konštrukciu. Keby ste si napríklad vložili do úst obyčajnú 60W žiarovku, už sa bude dať vybrať len ťažko, prakticky vôbec nie. Všetci sa zasmiali dobrému vtipu a pilo sa ďalej. Ale keď bolo všetko vypité a účastníci sa rozišli domov, môj priateľ si naraz na to spomenul: To nie je možné! Keď sa dá vložiť, musí sa dať aj vybrať!

Veď to nemôže závisieť od smeru: jedným ide a druhým by nešla? Vyskočil na misu od WC a vyšrauboval si vzorku na otestovanie. Spočiatku sa mu žiarovku nedarilo zasunúť, bola priveľká. Po chvíli úsilia však pekne vkĺzla a dokonale vyplnila ústnu dutinu. Lenže nazad to skutočne nechcelo ísť! Čo teraz so mnou bude? snažil sa zúfalo vytiahnuť žiarovku. Po hodine sa vrátil spolubývajúci a vidí čudný obraz: sused sedí na posteli, oči zaslzené a z huby mu trčí niečo, čo vyzerá ako závit na žiarovke.

 Čo sa deje?  Huhnanie. 

Po krátkej konverzácii posunkovou rečou zobral postihnutý ceruzku a písomne objasnil svoju situáciu. Rozbitie žiarovky vylúčili, črepiny v ústach by mohli byť životu nebezpečné. Najrozumnejšie bude ísť na chirurgiu. Bol síce neskorý večer, ale mestská doprava bola ešte stále dosť plná. Chvíľkami si náš pacient zakrýval ústa, inokedy hádzal rozpačité pohľady na tých, čo si všimli z úst vyčnievajúci závit. Než sa dostali do nemocnice, dva razy prestupovali.

Divné úmrtia 34: Krásnu Nasťu zabil elektrický prúd, keď jej spadol mobil do vane

Službukonajúci lekár na pohotovosti obzeral závit ešte nechápavejšie než pasažieri z električky. Bol to čerstvý absolvent a netrúfal si, tak zavolal na pomoc kolegu, skúseného chirurga. Ten vyhlásil, že ešte vo svojej praxi takýto prípad nezažil, ale sánku napráva bežne, len to asi nebude celkom bez bolesti.

Nešťastník súhlasne prikývol, tak ten borec pritlačil nejaké miesta na jeho  hlave, vysadil sánku z pántov, vybral neporušenú žiarovku a zacvakol sánku nazad. Aby poškodené väzivo mohlo zrásť, zafixovali mu sánku obväzom. To už bolo na dopravu neskoro, tak sa od radosti nad vyriešeným problémom rozhodli objednať si taxík. Šofér bol zhovorčivý a vidiac obviazanú hlavu sa pýta: A čo sa ti, mládenče, stalo?

Divné úmrtia 29: Právnik chcel dokázať, že okná mrakodrapu sú nerozbitné. Stálo ho to život

Porozprávali mu. Taxikár obzeral dotyčnú ešte zaslintanú žiarovku: To neny možne, ket ide donuter, musi it aj ven! Nestihli ani mrknúť a už bola tam! Zapichol to na chodník a po niekoľkých minútach márnych pokusov študentov presvedčil, aby ho zaviedli k tomu machrovi na čeluste. A môžete si predstaviť, ako sa ten chirurg tváril.

Dôležitá poznámka: Prosím všetkých, čo si to prečítate, v žiadnom prípade to neskúšajte! Ani na sebe, ani na iných. Nejde o vtip a táto príhoda nakoniec ešte dobre dopadla. Podľa možnosti tento príbeh nehovorte pred malými deťmi ani v prítomnosti známych, o ktorých viete, že majú objaviteľskú povahu.