Dvoch českých občanov obvinili v Británii z prania špinavých peňazí. Na londýnskom letisku Heathrow minulý týždeň našli v ich batožine 1,2 milióna libier, informovala v piatok britská vláda. Zdeněk K. (37) a Michaela R. (26) chceli odletieť do Dubaja. Namiesto toho skončili vo väzbe.

Pohraničná stráž zadržala Češku a Čecha na letisku v nedeľu 8. novembra. V ich troch kufroch našla cez 1,2 milióna libier a v dvoch príručných batožinách ďalších 30.000 libier v bankovkách rôznych hodnôt.

Nevyriešená 12 miliardová záhada! Zmenárnička nosila peniaze do banky v taškách, našli ju zastrelenú v lese

Podľa vládneho vyhlásenia zastali českí občania, ktorí nemajú v Británii žiadnu trvalú adresu, v utorok pred súdom na londýnskom predmestí Uxbridge, ktoré leží neďaleko letiska Heathrow. Vo väzbe zostanú prinajmenšom do 10. decembra, kedy by mali opäť postaviť pred súd.

Pašeráčka heroínu Tereza, sa na súde zrútila v slzách, po vypočutí rozsudku!

„Zasahovať proti vývozu nedeklarovaný hotovosti zo Spojeného kráľovstva je podstatnou súčasťou boja proti organizovaným zločineckým skupinám,“ uviedol k prípadu námestník ministerky vnútra Chris Philp.

Kňaz pral špinavé peniaze vo vatikánskej banke. Tvrdí, že z toho nič nemal

Britská vláda uviedla, že počas posledných niekoľkých týždňov sa jedná o druhý veľký úspech pohraničnej stráže na letisku Heathrow. Na začiatku októbra pri jednej z cestujúcich zaistila hotovosť vo výške 1,9 milióna libier. Žena mierila rovnako do Dubaja.