Na listinu sexuálnych predátorov pribudol aj Seagal

491

Skúšal to na mňa s pištoľou za pásom

Weinsteinova sexuálne aféra vyvolala v Hollywoode „sexuálnu čistku“. Z neprijateľného sexuálneho správania a obťažovania sú obviňovaní herci, režiséri i producenti. Udaní stále pribúda. Medzi poslednými sa objavil herec Steven Seagal.

Harvey Weinstein, Lars von Trier, Ben Affleck i jeho brat Casey, James Toback, Kevin Spacey alebo napríklad Dustin Hoffman. List hollywoodskych sexuálnych predátorov obsahuje mená významných postáv svetovej kinematografie a pribúdajú na neho stále ďalšie.

V minulých dňoch sa medzi obvinenými ocitol aj predstaviteľ akčných hrdinov Steven Seagal. Obvinila ho herečka Julianna Marguiles. Seagal sa o ňu mal snažiť vo svojej hotelovej izbe a pritom jej dokonca neustále ukazovať, že má pri páse pištoľ. „Nechápem, ako som sa z tej izby mohla dostať,“ spomína Marguiles.

Hon na čarodejnice pokračuje, vytiahli zo skrini kostru aj na Dustina Hoffmana

Ušetrený nezostal ani producent Bob Weinstein, brat Harveyho Weinsteina, ktorého aféra „padanie hláv“ v Hollywoode vyvolala. Toho obvinila producentka Amanda Siegelová. Bob Weinstein ju mal pozvať na večeru a robiť oplzlé návrhy.

Filmový producent David Guillod (Atomic Blonde, Ask me Anything) mal zdrogovat herečku Jessicu Barthovú. Barthová vypovedala aj na polícii. Podľa nej jej Guillod začal vyhrážať, ak niekomu niečo povie. Guillod dobrovoľne odišiel z producentskej firmy Primary Wave Entertainment, ktorú pomáhal založiť.

Herec a komik Andy Dick (Road Trip, Hele vole, kde mám káru?) Bol obvinený hneď niekoľkými ľuďmi z osahávania intímnych miest a nedovolené bozkávanie/olizovanie. Dick pre web The Hollywood Reporter priznal, že došlo k nevyžiadaným orálnym kontaktom, ale obvinenia z osahávania odmietol. Herec bol prepustený z natáčania nového filmu, na ktorom pracoval.

Kevin Spacey čelí obvineniu, že pred rokmi sexuálne obťažoval herca Rappa

Medzi obvinenými sú však aj takí, ktorí obvinenia odmietajú a chcú sa proti nim brániť. Režisér a producent Brett Ratner (X-Men: Posledný vzdor) zažaloval za ohováranie ženu, ktorá ho na sociálnej sieti Facebook obvinila zo znásilnenia, ku ktorému malo dôjsť pred dvanástimi rokmi. Okrem toho mal ale Rattner obťažovať aj ďalších päť žien. Medzi nimi aj herečku Oliviu Munnovu alebo Natashu Henstridgeovu.