Dvaja muži († 29 a † 30) a jedna žena († 57) zomreli v nedeľu večer pri streľbe neďaleko juhofrancúzskeho Toulone. Informovali o tom francúzske médiá s tým, že povaha incidentu nebola ihneď zrejmá. Neskôr uviedla, že sa zrejme jednalo o dvojicu vrahov.

K smrtiacemu útoku na dvojicu mladých mužov došlo v nedeľu okolo 20:30 na čerpacej stanici v mestečku Ollioules. Streľba stála život tiež ženu, ktorá tadiaľ prechádzala na motocykli. Jej manžel (58), ktorý motocykel riadil, bol vážne zranený.

 Boli len v zlý čas na  zlom mieste 

Polícia sa domnieva, že išlo o vybavovanie účtov medzi miestnymi drogovými gangmi, zatiaľ čo manželia boli len v zlý čas na zlom mieste. Podľa miestnych médií išlo o turistov z inej časti Francúzska, ktorí v Ollioules vlastnili druhý dom a cez leto v ňom zdržiavali.

Podľa agentúry AFP boli cieľom útoku dvaja spomenutí muži. „Tí mladíci, ktorí boli zastrelení, sú veľmi neslávne známi u miestnej polícii,“ citoval denník Var-Matin starostu Ollioules Roberta Beneventiho. Podľa denníka France Bleu Provence boli totiž obaja zastrelenie známymi postavami miestnej drogovej scény.

Horor za mrežami filipínskej väznice. Väzňom vládnu nemilosrdné gangy. Posteľ je luxusom pre vyvolených

Ku streľbe došlo v inak relatívne pokojnej časti mestečka. Ihneď nebolo jasné, koľko bolo páchateľov ani aký typ zbrane bol použitý. Podľa televízie BFM TV polícia večer pátrala po jednom podozrivom, ale teraz vyšlo podľa médií najavo, že sa pátra najmenej po dvoch ľuďoch. Že išlo o vybavovanie účtov medzi miestnymi gangmi, polícia vyvodila okrem iného z typu zbrane, ktorá bola použitá.

Francúzsky minister vnútra Christophe Castanera na twitteri napísal, že do vyšetrovania prípadu sú zapojené „všetky prostriedky“. „Mám plnú dôveru v našich policajtov, pri ktorých dennodenne pozorujem odhodlanosť vykoreniť tieto zločinecké siete, ktoré ničia naše štvrte,“ dodal.

Útek gangstra z väzenia, ako z filmu. Zmizol na helikoptére