Na severe Moravy miznú ľudia! Stanislav šiel do pivnice, a už sa nevrátil! 

1014

Povedal žene, že ide do pivnice. Od 6. októbra už Stanislava Mitregu (71) z třineckej časti Tyřa nikto nevidel. V kraji zmizlo len tento rok 12 ľudí, poslední traja za uplynulý mesiac …

„Nerozumiem tomu. Standa by mimo záhradu bezo mňa nikdy nešiel. Keď sa z pivnice nevracal, hľadala som ho a neskôr volala políciu,“ zúfa si Mitregova žena Žofia.

Susedia tvrdia, že Mitrega bol na svoj vek čiperný a aktívny. „Bol to moc dobrý človek, bývalý vodič autobusu. So ženou patrili do Klubu českých turistov, všetky hory v kraji prechodili,“ hovorí jeden z nich.

Vyzeralo to na neuveriteľný prípad! „Osem rokov nezvestný“ chlapec utiekol únoscom a prihlásil sa na políciu

Mitregu hľadali policajti po okolitých kopcoch aj v Tyre. „Posledný správa je, že našli v lese nad domom jeho čiapku,“ dodáva miestna žena. „Rodina muža videla naposledy 6. októbra ráno doma. Odtiaľ zrejme odišiel a doteraz sa nevrátil,“ podotýka policajná hovorkyňa Karolína Bělunková.

Práve v Tyře sa v roku 2009 tiež stratila skúsená turistka Anna Szmeková (60) z Českého Těšína. Mesiace sa po nej pátralo. Márne. Nakoniec ju súd po dvoch rokoch vyhlásil za mŕtvu.

VIDEO: Muž bol dva dni nezvestný. Susedia ho potom našli vnútri sedemmetrového pytóna

 Zmizol aj  Karel a Ondřej 

Pred mesiacom zmizol aj Karel Ondra (71) z Jistebníka na Novojičínsku. „Naposledy ho videli 27. septembra v Ostrave – Porube. Potom volal príbuzným, že sa stratil niekde na Svinovských mostoch. Domov sa nevrátil, telefón má nedostupný,“ poznamená policajná hovorkyňa Zlatuša Viačková.

Rodina a kolegovia z práce dúfajú v návrat Ondreja Krasuľa (29) z Opavy. Nezvestných sa od 5. októbra. Mobil nechal doma. „Hovorila som so synom ten deň telefonicky. Povedal, že má pred nočnou, že naše stretnutie necháme na 8. októbra,“ vypovedala na polícii mamička. Lenže na nočnú smenu už nedorazil.

V Moravskosliezskom kraji je od roku 2000 doposiaľ nezvestných 273 osôb. „Bez určenia dátumu začiatku zmiznutia evidujeme 32 ľudí,“ opisuje hovorca polície Zlatuše Viačková.

Krokodíl ľudožrút zabil chlapca! V jeho útrobách našli pozostatky dieťaťa

 Po dvoch rokoch  mŕtvy 

Ak sa nezvestný človek nenájde, súd ho obvykle po zhruba dvoch rokoch vyhlási za mŕtveho. „Pre políciu však pátranie týmto aktom nekončí. Hľadá nezvestného do doby, než je nájdený živý či mŕtvy,“ upresní Viačková.

Pred 35 rokmi chytili posledného československého sériového vraha

Podľa jej kolegu, skúseného pátrača sa môžu ľudia nájsť aj po mnohých rokoch. „Spomenul si na prípad z deväťdesiatych rokov, kedy pre jedného muža bolo jednoduchšie“ zmiznúť „, ako ďalej žiť v nevyhovujúcom partnerskom vzťahu, alebo prechádzať anabázou rozvodu,“ zmienila policajná hovorkyňa.