Násťročný zabil kamarátku, potom plakal na facebooku a ťahal políciu za nos

703

Bryce Dickey (18) zo Sprin Creek sa zdal ako fajn kamarát. Mladá kovbojka Gabrielle „Britney“ Ujlaky (†16) mu dôverovala. Teraz si ale pre neho polícia prišla: Svoju kamarátku, s ktorou sa poznal z komunity miestnych „koniarov“, mal nemilosrdne zavraždiť!

V meste Spring Creek v americkom štáte Nevada bola miestna rodeo komunita považovaná za zomknutú partiu dobrých ľudí. Teraz si ich okolie bohužiaľ muselo svoj pohľad poopraviť – aspoň čo sa jedného jej člena týka.
Gabrielle „Britney“ Ujlakyová bola nájdená mŕtva 11. marca za mestom neďaleko miestnej strednej školy, pred ktorou bola videná naposledy. Pátranie po nezvestnej trvalo dva dni. Na stopu možného páchateľa polícii naviedol otec dievčaťa James Ujlaky. Pre denník Daily Beast vypovedal, že to posledné, čo od dcéry počul, bolo, že ju vezie kamarát od koní Bryce Dickey.
Server The Sun referoval o tom, že ešte než polícia mladíka podozrivého za vraždu dievčaťa zadržala, stačil zanechať na svojom facebookovom profile dojemný príspevok o tom, ako veľmi im všetkým Gabrielle bude chýbať.
„Včera sme sa dozvedeli správu, ktorá nás všetkých zranila. Okolo ôsmej hodiny ráno sme sa začali schádzať u mňa doma. Smútili sme a spomínali na našu Britney, ktorá odišla tak strašne mladá. Plakal som bolesťou i radosťou. Prial by som si, aby si videla, koľko sa nás tu zišlo, keď sme vzdávali hold tvojej pamiatke. Milujeme ťa a nikdy na teba nezabudneme,“ napísal údajný páchateľ na svojom profile.
Okrem toho vyšetrovateľom tvrdil, že dievča vysadil. Vraj potom nastúpila do zeleného pick-upu, ktorý riadil „tajomný muž v kovbojskom klobúku.“ Polícia sa však domnieva, že „tajomný muž“ nie je nič než mladíkov pokus o zastierací manéver.
„Najhoršie na tom je, že skutočne verila, že ten chlapec je jej dobrý priateľ,“ doplnil pre Daily Beast nešťastný otec.
Gabriellu jej okolie poznalo ako veselé dievča, ktorá videla na každom človeku len to najlepšie. Milovala  kone a snažila sa s nimi tráviť čo najviac času. „Britney bola najšťastnejšia, keď sa mohla zúčastniť akejkoľvek kovbojské činnosti,“ stojí v jej nekrológu.