Obľúbený kňaz čelí trestnému stíhaniu kvôli drogám. Farníci ho bránia, „nikdy sme nemali tak skvelého farára“

1034

Poľská prokuratúra kvôli obchodovaniu s marihuanou stíha štvoricu mužov, vrátane jedného duchovného z čenstochovskej diecézy, ktorý je podozrivý z nákupu a držania drogy.

Každý môže urobiť chybu. Tak by sa dal popísať postoj farníkov, ktorých obľúbený kňaz čelí v Poľsku trestnému stíhaniu kvôli nákupu a držania drog. Za kňaza, ktorému hrozzia roky za mrežami, sa podľa poľského denníka Dziennik postavili miestni farníci. Tvrdia, že ešte nikdy nemali tak skvelého farára a že by mal dostať novú šancu.

 Kázal vraj jedna  báseň 

Miestny veriaci sa podľa denníka za svojho kňaza postavili a želajú si, aby sa vrátil do farnosti. „Tvrdia, že ešte nikdy nemali tak skvelého duchovného pastiera,“ napísal denník.

Najkrajšia kokaínová kráľovná Magdaléna zásobovala krajinu drogami za 1,5 milióna mesačne

„Budeme nášho farára brániť. Chceme, aby sa k nám vrátil. Každý sa môže zmýliť, urobiť chybu, ale každý má právo na novú šancu,“ tvrdia ľudia z dediny, ktorá má asi štyri stovky obyvateľov. Kňaz si podľa miestnych dokázal získať ako mládež, tak aj starších ľudí.
Pôsobenie kňaza v obci bolo viac ako úspešné. Pribudlo miništrantov a deti boli ochotné navštevovať kostol, pretože sa tam už nenudili. Kňaz tiež očaril staršie dámy, veľmi spokojné, že duchovný si pre nich vždy nájde čas, nikam neponáhľa a jeho kázne bola vraj hotová báseň.

 Pastier mal vraj rád  zeleň 

Zo štyroch podozrivých vzal súd do väzby len muža, ktorý marihuanu predával. Hrozí mu až desať rokov za mrežami, uviedol prokurátor Jacek Bocianowski. Zostávajúci traja podozriví, vrátane spomínaného kňaza, zostávajú pod policajným dohľadom.
Počas vyšetrovania sa podľa Bocianowského zistilo, že adresátom jednej zo zásielok marihuany je spomínaný kňaz z farnosti Jedlno Pierwsze v lodžskom vojvodstve v centrálnej časti Poľska.
Duchovný je obvinený z držania omamných látok, za čo mu hrozí tri roky väzenia, a z nelegálneho získania narkotík, za čo hrozí päť rokov väzenia. Kňaz sa podľa prokurátora priznal.