Salafistický spolok Die Wahre Religion (Pravé náboženstvo) sa podľa úradov podieľal na verbovaní džihádistov pre vojnu na Blízkom východe. Vláda ho rozpustila.

Spolkový minister vnútra Thomas de Maizière podľa magazínu Der Spiegel v utorok nariadil rozpustenie spolku, v ktorého čele stojí radikálny kazateľ Ibrahim Abou-nagi pôvodom z Palestíny. Stovky policajtov v pol siedmej ráno začali razie v desiatich krajinách.

„Dnešným opatrením vysielame jasný signál, že u nás nie je miesto pre radikálnu a k násiliu pripravených extrémistov,“ vyhlásil podľa ČTK de Maiziére na tlačovej konferencii. Systematické vystupovanie proti hodnotám, na ktorých stojí nemecká demokracie, podľa neho nie je možné zamieňať so slobodou vyznania.

Najviac zásahov – celkom 65 – sa podľa denníka Die Welt odohralo v Hesensku, pätnásť z nich priamo vo Frankfurte nad Mohanom. Zhruba 35 domových prehliadok podnikla polícia v Bavorsku a Severnom Porýní – Vestfálsku.

Dvadsať ich prebehlo v Dolnom Sasku a Berlíne, pätnásť v Bádensku-Würtembersku. Ďalšie zásahy hlási polícia v Šlezvicku – Holštajnsku, v Porýní – Falcku, Hamburgu a Brémach.