V Nemecku znásilnili a zabili 19-ročné dievča, podozrivým je mladý Afganec

V Nemecku zadržali mladého Afganca, ktorý je podozrivý zo znásilnenia a vraždy 19-ročnej Nemky Márii Ladenburgerovéj. Dievča bola dcérou vplyvného úradníka Európskej komisie a pomáhala v jednom z táborov pre utečencov.

3295

Zločin sa odohral v polovici októbra, detaily sa do nemeckých médií dostali až teraz.

Ladenburgerová podľa doterajšieho vyšetrovania zomrela krátko po tom, čo v piatok 16. októbra odišla zo študentskej oslavy v nemeckom Freiburgu. Študentka miestnej lekárskej univerzity vo svojom voľnom čase vypomáhala v lokálnom centre pre utečencov, píše The Telegraph. Policia uviedla, že Ladenburgerová bola najprv znásilnená a následne utopená v rieke Dreisam.

Tím 40 vyšetrovateľov a potápačov objavili na dne rieky šatku, ktoré patrila zavraždenému dievčaťu. Vypátrali tiež chuchvalec vlasov odfarbených na blond. Na základe farby vlasov hľadali v záznamoch pouličných kamier pri mieste činu. Podarilo sa im vytipovať podozrivého mladíka. Denník Bild píše, že testy DNA odhalili, že vraždil 17-ročný Afganec. Skončil vo väzbe.

maria-ladenburger-sex-zavrazdena-a-znasilnena    Polícia teraz zisťuje, či dievča svojho vraha poznala. Vo vyšetrovaní je tiež to, či Afganec vraždu plánoval. Zatknutý mladík pricestoval do Nemecka v roku 2015, keď vrcholila utečenecká kríza v Európe. Až doteraz žil v pestúnskej rodine a nebol v hľadáčiku polície kvôli priestupkom. Pred súdom by mal stáť na začiatku budúceho roka.


Dcéra vplyvného úradníka Európskej komisie

    Zavraždené dievča bola dcérou Clemensa Ladenburger, ktorý od roku 2008 pracuje ako asistent riaditeľa legislatívneho krídla Európskej komisie. Spolu s manželkou Friederike na svoju zavraždenú dcéru zaspomínali na stránkach lokálnej tlače.

„Pre našu 19 ročnú Máriu. Bola slnkom našej rodiny a navždy ním zostane. Ďakujeme Bohu, že nám ju dal ako dar a že ju nechal byť našou dcérou. Sme si istí, že už je u neho,“ napísali.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa kvôli svojej ústretovéj utečenecké politike stala terčom kritiky. Jej odporcovia tvrdia, že v posledných rokoch kvôli utečencom rastie počet útokov na nemeckom území. V júli napríklad 17-ročný Afganec napadol sekerou cestujúcu vo vlaku na juhu krajiny (viac tu).