Týraný psík sa všetkých bál. Pomohlo mu až priateľstvo s jedenásť mesačným chlapčekom

Osemročný anglický pointer Nora bol ako šteňa týraný. Vzťah k ľuďom si znovu vybudoval až vďaka malému chlapčekovi Archiemu.

897

Nora nebola prvým zvieraťom, ktorú si rodina Elizabeth Spence vzala z útulku. Okrem nej sa starali ešte o ďalšie dva psy a tri mačky. K tomu si pripočítajte tri malé deti a máte obrázok, ako veselo u nich asi musí byť. Na rozdiel od ostatných za sebou ale Nora mala naozaj ťažkú minulosť. Bývalí majitelia ju týrali a nebolo divu, že sa odvtedy ľudí bála. Všetko sa ale zmenilo vďaka  jedenásť mesačnému Archiemu.

Malé dieťa psíka ukľudňovalo a on začal tráviť najviac času v jeho prítomnosti. Za chvíľu sa z nich stala nerozlučná dvojica, ktorá všetko robí spoločne. „Keď sa Archie kúpe, Nora leží na podložke a čaká na neho. Keď ho dojčím, Nora mi stále skáče na klin. Keď Archie robí neporiadok, Nora je vedľa neho a povzbudzuje ho,“ opisuje Spence.

Ich spolužitie dokumentuje na fotografiách, ktoré vkladá na instagramový účet wellettas. Do dnešných dní ho sleduje už viac ako 70-tisíc followerov.
nora-and-archie-01 nora-and-archie-02 nora-and-archie-03 nora-and-archie-04 nora-and-archie-05 nora-and-archie-06 nora-and-archie-07 nora-and-archie-08 nora-and-archie-09 nora-and-archie-10