Obľúbené mláďa tuleňa Freddiho roztrhal pes, ktorého nemala majiteľka na vodítku! Zvieratko museli utratiť 

Prominentná právnička zabila mláďa tuleňa

1169

Londýnom otriasla tragédia, ktorá zarmútila všetkých milovníkov zvierat. Obľúbený tuleň Freddie († 1) sa stal na brehu Temže terčom útoku psa, ktorého jeho majiteľka nemala na vodítku. Ide pritom o prominentnú právničku. Zranenia, ktoré vodný cicavec utŕžil, boli príliš vážne. Musel byť utratený.

Z Freddieho, ktorý sa predtým objavil v Holandsku a Francúzsku, sa stala v Anglicku nefalšovaná celebrita. Potom, čo bol zachránený v zbedačenom stave, keď trpel parazitmi v priedušniciach a prieduškách, bol znovu prepustený do prírody. Z civilizácie sa mu ale nechcelo, a preto sa v Londýne usídlil.

 Pomenovali ho po  Mercurym 

Dostal meno Freddie po legendárnom zosnulom spevákovi skupiny Queen Freddiem Mercurym (†45) a objavil sa aj v rannej relácii Good Morning Britain televízie ITV. Angličania si ho jednoducho zamilovali. Teraz sa ale stala tragédia a tá stála Freddieho, ktorý bol stále ešte mláďa, život.

Na brehu rieky Temže, kde odpočíval, napadol tuleňa pes, ktorý nebol na vodítku. Do Freddieho sa zahryzol a spôsobil mu veľa zranení. Najviac bola poranená jeho plutvu, z ktorej viditeľne tiekla krv. Ako panička, ktorá psa nezabezpečila, tak okoloidúci sa snažili Freddiemu pomôcť.

Krvavý masaker „v zátoke smrti“, len pre silné nátury!

 Freddieho stav  bol zlý 

Aj keď bol nakoniec pes spacifikovaný a Freddie skončil na veterine, jeho zranenia boli príliš vážne. Plutva mal mnohopočetné zlomený a kĺb v nej bol dislokovaný. Freddiemu nakoniec končatina opuchla, a hoci dostával lieky na bolesť, nemal sa k tomu, aby jedol. Bolo vidieť, že veľmi trpí. „V tomto štádiu veríme, že jedinou etickú a správnu vecí bolo ukončiť jeho trápenie,“ uviedli ochrancovia zvierat zo South Essex Wildlife Hospital. Freddieho preto utratili. Daily Mail neskôr zistil, že nezodpovednou paničkou psa, ktorý zabil tulene, je prominentná právnička Rebecca Sabben-Clarová (49).

Hrozný nález! Desiatky tuleních mláďat živorili na pytliackych farmách

 Právničke to  prejde? 

S tou po incidente pochopiteľne chceli hovoriť strážcovia zákona. Po porade so svojimi advokátmi sa spojila nielen s políciou, ale aj s ochrancami zvierat z organizácie RSPCA. Britský web potom uviedol, že žena, ktorá žije v sídle za v prepočte cez 7 miliónov eur, vyhlásila, že jej polícia povedala, že nebol spáchaný žiadny trestný čin.

TOP: Na nemeckom ostrove Helgoland prišiel na svet prvý tohtoročný tuleň sivý