Krvavý masaker „v zátoke smrti“, len pre silné nátury!

Rybári zaženú delfíny do "zátoky smrti"

1762

Japonskí rybári v meste Tajdži už od septembra masakrujú tamojšie delfíny. Japonskou vládou povolený lov trvá zvyčajne pol roka a zomrie pri ňom až na 1500 veľrýb. Na internet sa dostali srdcervúce zábery organizácie Ric O’Barr ‘s Dolphin Project, kde sa zúfalý delfín snaží uniknúť z pazúrov potápačov, aj keď stráca veľké množstvo krvi.

Naženú ich do malej zátoky, odkiaľ niet návratu. A potom začne krutá mäsiarčina. Krvavá japonská tradícia siaha do 17. storočia a je hlavným zdrojom príjmu obyvateľov mestečka. Podľa britského portálu The Sun sa z každých 1000 chytených delfínov 200 predá do zajatia, kde potom slúžia ako atrakcia na pobavenie turistov. Cena jedného vycvičeného delfína sa môže vyšplhať až 220 tisíc eur. Ostatné skončí na tanieri.

Tim Burns, manažér kampane The Dolphin Project, hovorí, že ani tie „šťastnejšie“ morské cicavce nemajú zďaleka na ružiach ustlané. Podľa jeho slov je spôsob, akými sú delfíny vytrhnutí z ich prirodzeného prostredia, nemilosrdný. Pre spravodajca Mirror povedal: „Turisti, ktorí sú nadšení z predstavy plávať vedľa delfína, si myslí, že tam priplával sám od pobrežia a je vďačný a šťastný (…). Neuvedomujú si, koľko týchto tvorov zomrelo, len aby oni mali zážitok s jedným z nich.

Hrozné video popravy spiacej medvedice s mláďatami. Otec so synom si po zbabelej poprave plesli!

Členovia kampane pomocou dronov a kamier umiestnených na útese zachytili strašné zábery umierajúcich zvierat. Podľa ich tvrdení bolo len za minulý týždeň 31 delfínov zajatých a prevezených do zábavných parkov, ďalších 37 ich bolo zabitých na mäso.

Krvavý masaker v Dánsku

Rybári veľryby naženú oceľovými tyčami na plytčinu, kde sa chytia do pripravených sietí. „Táto vysoko inteligentné zvieratá chápu nielen bolesť, ale tiež chápu, čo je to umierať. A smútia nad smrťou svojich druhov,“ napísali na svoju facebookovú stránku ochrancovia.

Samičku orangutana predávali v bordeli farmárom na sex, za dve eura!