Hrozný nález urobila čínska polícia na jednej odľahlej farme na severovýchode krajiny. V otrasných podmienkach tú živorili desiatky tuleních mláďatiek, ktoré mali byť pytliakmi predané do akvárií a ďalších komerčných zariadení. Na farme bolo nájdených bezmála sto nebohých mláďat, avšak zachrániť sa podarilo iba šesťdesiatjedna. Mláďatá, ktorá prežili, boli nakoniec navrátená do prírody!

Záťah na farme ležiacej pri čínskom mesta Ta-lien polícia vykonala 11. februára. Niekoľko desiatok vyhladovaných a zúbožených tuleních mláďat bolo prevezených do rôznych inštitúcií zaoberajúcich sa ochranou podmorského života v čínskej provincii Liao-ning, kde bola do tej doby, než podľa veterinárov mohla byť vypustená späť do prírody.

Prvých dvadsaťštyri mláďat sa vrátilo do prírody 11. apríla. Ďalších tridsaťsedem mláďat muselo ešte pár dní počkať. Nakoniec sa však tiež dočkali a boli vypustené do prírody 10. mája. Samozrejme všetky mláďatá mala na sebe GPS lokátor, aby vedci vedeli, kde sa zdržiavajú. Polícia na farme zadržala osem ľudí, ktorým kvôli pytliactvu a predaju mláďat hrozí desať rokov za mrežami.

Ako deti v rómskej osade zabíjajú a týrajú psov. Obesia ich, umlátia kameňom alebo kladivom!