Oceán roky vyplavuje ľudské chodidlá. Obuté v teniskách!

1589

Idete si takto po pláži, užívate si pohodovú atmosféru, keď v tom pred vami na zemi leží noha. Áno, čítate správne, presne to sa totiž už cez 10 rokov deje v okolí kanadského Vancouveru. Od roku 2007 bolo na pobreží Britskej Kolumbie nájdených už trinásť ľudských nôh obutých v teniskách. Nikdy sa neobjavili iné časti tela a nikto dodnes poriadne netuší, komu väčšina chodidiel patrila.

„Nikdy neskúmam vyplavené topánky, bola to len jedna z mnohých. Ale moja sučka sa od nej nechcela odtrhnúť. Neustále na nu pozerala a nenechala sa privolať. Po treťom neúspešnom zavolaní som išiel za ňou a zbadal som, k čomu čuchá,“ opísal jeden z šokovaných nálezcov. „Bol som zdesený. Navyše som musel končatinu vziať so sebou, aby som ju odovzdal na polícii. Mal som ju pri sebe dve a pol hodiny a potom som ešte musel ísť policajtom ukázať miesto nálezu.“ dodal.

Prvý podobný nález bol urobený už v auguste roku 2007 na ostrove Jedediah severovýchodne od mesta Nanaimo. Prípad bol vtedy spojený so zosnulým mužom, ktorého meno polícia na žiadosť pozostalých nezverejnila. Ešte ten istý mesiac bola nájdená ďalšia mužská noha na ostrove Gabriola. Dodnes však telo mŕtveho nebolo identifikované.

Ďalšie podivné nálezy nasledovali, avšak polícia si nevedela a dodnes poriadne nevie rady. Záhadnosť celého prípadu ešte posilňuje fakt, že väčšina nájdených nôh bola pravých a žiadna vraj nebola od tela oddelená násilím.

Teórií vzniklo hneď niekoľko, žiadna ale zatiaľ nebola dôveryhodne preukázaná. Nohy vraj môžu pochádzať od obetí lodnej či leteckej nehody, môže ísť o pozostatky po ničivej vlne cunami z roku 2004 alebo o akt šialeného sériového vraha s fetišom na chodidlá.

Dvadsaťročný mladík sa obesil na moste priamo na hranici medzi Slovenskom a Maďarskom

Najpravdepodobnejšie sa však zatiaľ javí verzia, že tajomné končatiny patria sebevrahom, ktorí svoj život ukončili skokom do vody z mosta. Tá totiž chodidla chráni pred rybami a končatiny v nej navyše nepodliehajú rozkladu tak rýchlo, ako ostatné telesné časti. Mnoho tenisiek má navyše v spodnej časti vzduchové bubliny, ktoré môžu spôsobiť vyplávanie na hladinu.

Ako je ale možné, že sa toľko od tela oddelených nôh objavilo na tak malom kúsku sveta a navyše až v posledných niekoľkých rokoch, keď sa predtým podobné veci nediali? Na túto otázku zatiaľ poriadnu odpoveď nenašiel nikto…

Znetvorené telo mladučkej modelky našli na jachte starého miliardára