Znetvorené telo mladučkej modelky našli na jachte starého miliardára

2201

Záhadnú smrť austrálskej modelky rieši grécka polícia. Krásnu Sinead McNamara († 20) našli mŕtvu na jachte mexického miliardára Alberta Baillèrese (84). Boháč zatiaľ k prípadu mlčí. Úrady varovali rodinu, aby sa nešli pozrieť na Sinead do márnice.

Austrálska instagramová modelka bola nájdená v piatok bez známok života zamotaná v povrazoch vzadu luxusnej superjachty, ktorá bola zakotvená v Argostoli na Kefalónii. Podľa gréckeho koronera smrť nastala obesením a zatiaľ to vyzerá, že išlo o nehodu alebo samovraždu.

Sinead McNamara († 20) tento rok od mája pracovala na palube šesťposchodovej superjachte „Mayan Queen IV“ (Mayská kráľovná štvrtá), ktorej hodnota sa odhaduje na 160 miliónov eur. Osudný deň mala svoju poslednú smenu, po ktorej mala odcestovať za rodinou. Telo objavil kapitán inej jachty, ktorý zalarmoval pomoc. Mladú modelku sa podarilo ešte oživiť, cestou vrtuľníkom do nemocnice ale zomrela.

Toto by rodina nemala vidieť, odkázal lekár

Superjachty patrí mexickému miliardárovi Albertovi Baillèresovi (84), ktorý podniká v ťažobnom priemysle a Forbes ho označil za 143. najbohatšieho muža sveta (jeho majetok sa odhaduje na 10 miliárd eur). Na jachte trávil prázdniny so svojou rodinou, podľa médií však odletel domov pravdepodobne už v utorok a so smrťou mladej modelky tak zrejme nemal nič spoločné. Miliardár sa k tragédii tiež zatiaľ nevyjadril a po dovolení polície jeho jachta promptne opustila grécke vody.

Rodina mladej krásky už je na mieste tragédie. O jej smrti sa dozvedeli zrovna, keď boli na ceste za ňou, aby spolu strávili rozprávkovú dovolenku v Grécku. Koroner im odporučil, aby za Sinead nechodili do márnice. Vraj by ju „v takom stave nemali vidieť“. Grécka polícia sa prípadom naďalej zaoberá.