Ochrankár z obchodného domu znásilnil školáčku (15), ktorú chytil pri krádeži

1304

Zneužil svoje postavenie. Keď zamestnanec ochranky v odevnom obchode Primark Zia Uddin chytil školáčku (15) pri krádeži, donútil ju pod hrozbou zavolanie rodičom k sexu. Aj jej kamarátky mu museli byť po chuti. Na zneužívanie maloletých v londýnskom obchode sa však prišlo.

Keď v roku 2017 chytil Uddin pätnásťročnou školáčku a jej kamarátky v obchode v londýnskom Kingstone, vzal si ich k sebe do zázemia. Dievčatá prosili, že tovar, ktorý jedna z nich chcela ukradnúť, zaplatia.

 Znásilnenie a sexuálne  obťažovanie 

Uddin však povedal, že tak jednoduché to nebude, a mladým študentkám pohrozil trestným záznamom a tým, že to oznámí rodičom a v škole, uviedol britský denník The Sun. Jednu zo školáčok potom podľa obžaloby znásilnil a ďalšie sexuálne obťažoval.
Uddin naprášili jeho kolegovia, keď sa v práci začal správať čudne. Žiadal po nich, nech mažú bezpečnostné záznamy a aby boli v kontrolnej miestnosti vždy po ruke kondómy.

 Zneužil svoje  postavenie 

Jedna z obetí na súde vypovedala, že radšej urobila, čo po nej Uddin chcel, pretože sa bála a myslela si, že ide o jediné východisko zo situácie. „Využíval mladé dievčatá v zraniteľnej situácii a zneužil svoje postavenie,“ vyhlásil o ňom žalobcu Graham Partridge.
„Bol si dobre vedomý toho, kde sú na kamerách slepé miesta a ďalším dievčatám obvineným z krádeže telefonoval,“ dodal Partridge. Uddin tvrdí, že je nevinný a dievčatá klamú. Rozsudok padne budúci štvrtok.

 Vyjadrenie  Primarku 

Muža v Primárku zamestnávala agentúra Brooknight Security. „Ide o desivé utrpenie pre obete a ich rodiny. Je nám naozaj ľúto utrpenia, ktorým si museli prejsť. Povaha trestného činu je šokujúca a znepokojujúca,“ uviedol hovorca Primarku.