Dvanásť ľudí zomrelo a ďalších 17 utrpelo zranenia pri dnešnej zrážke nákladného auta a autobusu na juhu Slovenska. Informovala o tom hovorkyňa prezídia hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová. Podľa portálu televízie Markíza v linkovom autobuse cestovali hlavne žiaci. Ide o najtragickejšiu dopravnú nehodu na Slovensku za posledné roky. Slovenskej prezidentke Zuzane Čaputové kondoloval český prezident Miloš Zeman.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská novinárom povedala, že medzi mŕtvymi sú najmenej štyri neplnoleté deti. Zranení boli prevezení do niekoľkých nemocníc. Napríklad v nemocnici v Nitre pacient vo vážnom stave podstúpil operáciu. Do inej nemocnice zase záchranári v kritickom stave prepravili vrtuľníkom 15-ročného chlapca.
Ministerka vnútra Denisa Saková na mieste nehody uviedla, že nákladné auto so štrkom a kameňmi sa pri jazde z kopca rozkývali a vodič protiidúceho autobusu sa mu snažil vyhnúť. Podľa Sakovej bolo nákladné vozidlo pravdepodobne preťažený.
Z policajných fotografií je zrejmé, že autobus sa ocitol mimo vozovku a prevrátil sa. Na ceste sa zase prevrátil nákladné auto. Polícia neďaleko miesta nehody zriadila krízové ​​centrum pre rodinných príslušníkov cestujúcich z autobusu. Hasiči pôvodne informovali o najmenej 13 obetiach nehody a o zhruba dvoch desiatkach zranených.
Autobus patril dopravcovi Arriva, ktorý uviedol, že išlo o prímestský spoj na trase z Nitry do neďalekej dediny Jelenec.
Nehoda sa stala zhruba hodinu po poludní pri dedine Nitrianske Hrnčiarovce neďaleko Nitry na ceste prvej triedy, ktorú polícia následne uzavrela. Táto cesta až do otvorenia nového úseku neďalekej rýchlostnej cesty R1 v roku 2011 slúžila pre tranzit od Nitry na stredné Slovensko a najmä v minulosti ju médiá kvôli častým dopravným nehodám označovala za „ceste smrti“.
Slovenskú premiér Peter Pellegrini kvôli nehode predčasne ukončil návštevu Cypru. Vo vyhlásení vyjadril sústrasť pozostalým. Prezidentka Čaputová uviedla, že správa o nehode vyvoláva hlboký smútok.
„So zármutkom som prijal správu o tragickej dopravnej nehode na juhu Slovenska, ktorá si vyžiadala obete na životoch a zanechala za sebou tiež mnoho zranených. Slová môžu len ťažko vyjadriť bolesť a smútok nad zmarenými ľudskými životmi,“ napísal český prezident Miloš Zeman v kondolenčnom liste, ktorý zaslal hlave slovenského štátuZuzane Čaputovej.
Najtragickejšou dopravnou nehodou na Slovensku je havária českého autobusu Karosa firmy Modelárna z Nemošic, ktorá sa odohrala v júli 1995 pri Kolároviciach v okrese Bytča. Autobus vtedy vo veľkej rýchlosti narazil do zvodidiel, letel asi 35 metrov vzduchom a dopadol do hĺbky 15 metrov; nehoda si na mieste vyžiadala 16 mŕtvych a 29 zranených, z ktorých jeden po niekoľkých dňoch zomrel v nemocnici.