Otec, nevlastná matka a strýko čelia obvineniu z vraždy desaťročného dievčaťa. Krátko po jej smrti na viac ako mesiac opustili Anglicko. Ihneď, ako pristáli na londýnskom letisku, ich polícia zadržala.

Urfan Sharif (41) spolu so svojou partnerkou Beinash Batoolovou (29) a bratom Faisalom Malikom (28) stanú pred súdom v Guilforde. Prokuratúra ich obvinila z vraždy.

Telo Sarah Sharifovej bolo objavené 10. augusta v jej dome vo Wokingu. Predchádzajúci deň sa zvyšok jej rodiny narýchlo zbalil a odcestoval do Pakistanu. Podľa pitevnej správy dievča opakovane utrpela „mnohopočetné a rozsiahle zranenia“.

Polícia skupinu zadržala na letisku Gatwick, kam pricestovali z Dubaja. Podľa denníka Daily Mail let absolvovali v biznis triede so spoločnosťou Emirates. Letenky, ktorých cena sa pohybuje okolo 4 tisíc eur, zarezervovali len niekoľko dní pred odletom.

Krvavá vražda v rodine Jágrovho exspoluhráča! Manželku zabil jej mladší syn

 

Kam vyšetrovanie pokročilo, zatiaľ nie je známe. Detektív Mark Chapman iba vyjadril úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a ďalej uviedol, že „jeho tím je odhodlaný naďalej viesť dôkladné vyšetrovanie jej smrti“.

Britské médiá v minulosti uviedli, že vedľa dievčaťa tela sa nachádzal odkaz, na ktorý neznáma osoba napísala vrahovo meno.