Americký štát Texas popravil muža obvineného zo štyroch vrážd a deviatich znásilnení, ktorého smrť sa obhajoba neúspešne snažila odvrátiť s odkazom na jeho zdravotný stav.

Šesťdesiatšesťročný Danny Paul Bible podľa obhajcov trpel okrem iného Parkinsonovou chorobou a jeho stav neumožňoval bezbolestnú smrť. Najvyšší súd však sťažnosť zamietol a odsúdenec zomrel 15 minút po podaní smrtiacej injekcie.

Z jeho posledných slov behá mráz po chrbte

Biblia bol usvedčeným recidivistom so záznamami v niekoľkých amerických štátoch. Sám sa priznal ku štyrom vraždám a deviatim znásilneniam. Odsúdený bol však iba za vraždu spolubývajúcej jeho švagrinej z mája 1983. Na preukázanie vrážd samotnej švagrinej a jej štvormesačného syna, ktoré sa stali rovnako na severe Texasu v rovnaký deň, nemali vyšetrovatelia dosť dôkazov.

Poprava v USA: Pri sexe uškrtil transsexuálneho prostitúta

Štvrtou obeťou, ku ktorej vražde sa Bible priznal, bola kamarátka jeho sesternice, ktorej telo bolo nájdené už v roku 1979 v Houstone. Súdený bol rovnako za sériu znásilnení zahŕňajúcich aj prípad jedenásťročného dievčatá. Prokuratúra mu pripísala aj mnoho vlámaní, krádeží či násilných útokov.

Po zbabranej poprava na trest smrti odsúdený väzeň skončil v bolestiach

Najvyšší súd hodinu pred popravou zamietol posledné odvolanie jeho obhajoby, ktorá tvrdila, že kvôli zlému zdravotnému stavu mu podanie jedu v injekcii spôsobí neznesiteľnú bolesť, čo odporuje zákonom. To sa nakoniec stalo skutočnosťou. Jeho posledné slová pred smrťou boli: „Páli to, bolí to.“ Potom vydýchol naposledy …