V USA popravili najstaršieho odsúdeného vraha vo veku 84 rokov. Moody zabil dvoch ľudí

573

V americkom štáte Alabama popravili najstaršieho odsúdenca od znovuzavedenie trestu smrti v Spojených štátoch v roku 1976. Osemdesiatštyri ročného Tonyho Waltera Leroye Moodyho usvedčili z dvoch vrážd, ktoré spáchal pomocou balíčkových bômb, informovala agentúra AP. Doteraz najstarším popraveným v moderných dejinách trestu smrti v USA bol 77letý John Nixon.

Moodyho popravili smrtiacou injekciou vo väznici v meste Atmore v južnej časti štátu Alabama. Podľa agentúry AP nevyslovil žiadne posledné slová. Stal sa už ôsmym popraveným v USA v tomto roku.

Najvyšší trest dostal Moody potom, čo bol usvedčený z vrážd federálneho sudcu Roberta S. Vanceho a bojovníka za práva černochov Roberta Robinsona. Obe spáchal pomocou balíčkových bômb v roku 1989. Druhého muža zavraždil však len preto, aby zmiatol vyšetrovateľov prvého prípadu. Moody chcel, aby si mysleli, že vraždy sú rasovo motivované.

Moody, ktorý strávil v cele smrti viac ako 20 rokov, sa stal najstarším popraveným v Spojených štátoch od znovuzavedenia trestu smrti v roku 1976. Doteraz toto prvenstvo patrilo nájomnému vrahovi Johnovi Nixonovi, ktorého v roku 2005 popravili v štáte Mississippi vo veku 77 rokov.

To páli, chlape! Vrah, ktorému vpichli smrtiacu injekciu, stihol ešte prehovoriť. Človeče to páli!