Desať dní bola dievča (12) zo Soči na úteku z domova. Policajti ju našli o 2400 km ďalej, v dedine Novinka neďaleko Petrohradu. Dievča bolo so svojím pedofilným priateľom (22). A to nebolo všetko. Strážcovia zákona totiž na zemi v byte, kde dvojica prebývala, našli mŕtvolu muža bez hlavy. Tá sa našla upečená v rúre.

Zatiaľ sa nevie, ako sa dvojica zoznámila. Dvanásťročná dievčina však na svojej sociálnej sieti nechala znepokojujúci odkaz. „Milujem jedného Stalkera. Nikomu ho nedám, je iba môj. Nikoho iného nepotrebujem,“ napísala a utiekla s ním z domu.

Ich putovanie je priviedlo až do 2400 kilometrov vzdialenej dediny Novinka v Leningradskej oblasti. Tam sa zabývali v podnájme u miestneho obyvateľa Alexandra Popoviča († 21).
Hovorí sa, že hlad je najlepší kuchár. V tomto prípade je možno aj najlepší vrah, pretože bizarné zamilovaný pár vraždu vysvetlil prázdnymi žalúdkami. „Nebolo tu nič na jedenie,“ počuli policajti od páchateľov.

Kanibali z Ruska zjedli cez tridsať ľudí počas dvadsiatich rokov.

Zvrhlý pár Popoviča zavraždil sekerou. Potom mu od tela oddelili hlavu a ruky a z tela vyňali srdce a niektoré orgány. Hlavu dali piecť do rúry, vnútornosti nechali na neskôr na sporáku. „Nevyzeralo to ako čerstvé mäso, čo kúpite v supermarkete,“ okomentoval obsah panvice jeden z policajtov.

Mŕtvolu našiel brat obete. „Susedia videli dym a tých dvoch, ako vyliezli oknom. Tak som vliezol dovnútra. Vyzeralo to, ako by to tam niekto vykradol, všade neporiadok. Potom som si všimol niečoho na zemi. Bolo to prikryté plachtou, ktorou presakovala krv,“ vyjadril sa pozostalý pre médiá.

Kanibal pozval ženu na romantickú večeru, kde ona bola hlavný chod…

„Spanikáril som a utiekol. Potom som sa vrátil so susedmi. Po chvíli mi bolo jasné, že je brat mŕtvy,“ dodal.

Zadržaný muž bude čeliť obvineniu zo zabitia človeka a hanobenie jeho pozostatkov, za čo mu hrozí 15 rokov väzenia. Za sex s neplnoletou môže dostať 10 rokov. Jeho priateľka nemôže byť obvinená práve pre svoj nízky vek. Teraz je v starostlivosti ústave pre mladistvých delikventov v Petrohrade.

Stalinov hrozný experiment urobil z ľudí za desať dní kanibalov!