Modelka Karen McDougalová (45), ktorá fotila pre pánsky magazín Playboy, si nechala odstrániť prsné implantáty. Mala kvôli nim totiž zdravotné problémy. Spôsobovali jej neznesiteľné migrény a výpadky pamäte.
    Karen si nechala zväčšiť prsia pomocou silikónových implantátov v čase, keď jej bolo dvadsaťdva rokov. A dvadsať rokov si ich mohla len pochvaľovať. Avšak pred rokom začala mať zdravotné problémy a lekári netušili, čo ich môže spôsobovať.
    Trpela niekoľkodňovou neznesiteľnou migrénou, zle videla a začala mať dokonca výpadky pamäti. Bála sa, že má nádor na mozgu. Lekári však rakovinu nepotvrdili a začali pátrať po tom, čo by mohlo za jej ťažkosti.

„Napadlo ma, že by to mohli spôsobovať implantáty. Kedysi som čítala o žene, ktorej implantát praskol a silikón jej vlastne otrávil telo. Myslela som, že mne sa to stať nemôže. Vraj boli moje implantáty testované a boli úplne bezpečné. Chcela som byť len krajšia a mať väčšie prsia a toto mi to nakoniec spôsobilo,“ opísala Karen v rozhovore pre Mirror.uk.
    „Bola som vydesená z toho, že som mala výpadky pamäte a nepamätala som si, čo sa stalo pred niekoľkými dňami. Ľudia mi hovorili, že som si to vsugerovala. Keď som si potom ale implantáty nechala odstrániť, všetky ťažkosti zmizli. To nebola náhoda. Navyše bol jeden implantát prasknutý, takže bolo jasné, že látka unikala do obehového systému,“  pokračovala žena, ktorá si podľa vlastných slov za posledný rok prežila peklo.
    „Keby som sa mala znovu rozhodnúť, už by som plastiku nepodstúpila. Teraz sa cítim skvele a dúfam, že už sa ťažkosti nikdy nevrátia,“ uzavrela celú kauzu Karen. A všetkým ženám s implantátmi odkazuje, aby sa nenechali odbiť svojím lekárom, keď budú mať zdravotné problémy.