Speváčka Katy Perry (32) a herec Orlando Bloom (40) už netvoria pár. Rozišli sa po roku chodenia. Cez víkend sa ešte spoločne ukázali na odovzdávaní Oscarov a nič nenasvedčovalo tomu, že by medzi sebou mali nejaké problémy. Teraz ale vydali vyhlásenie, že už spolu nie sú.

„Než sa objavia nejaké špekulácie a nepresnosti, radi by sme oznámili, že Orlando a Katy si po vzájomnej dohode dávajú od seba pauzu, aby každý z nich mal čas sám pre seba,“ povedal vo vyhlásení pre US Weekly ich hovorca.

Je teda jasné, že ide teraz každý svojou cestou a ďalej už netvoria pár. Ani jeden vraj neplánuje dávať vzťah znovu dohromady.

Katy sa teraz chce sústrediť predovšetkým na svoju kariéru a Orlando chce tráviť viac času so svojím päťročným synom Flynnom, ktorého má z predchádzajúceho vzťahu s modelkou Mirandou Kerr.

   „Vôbec ma to neprekvapuje, pretože o rozchode hovoril Orlando už po Halloweenu. Chcel ten vzťah ukončiť,“ povedal jeho kamarát magazínu Hello! s tým, že vraj Orlando nie je pripravený na ženenie a zakladanie ďalšej rodiny. Katy si priala mať s Orlandom deti a chcela sa trochu usadiť, teraz sa ale rozhodla, že sa radšej bude venovať kariére, pretože sa v mužoch vraj sklamala.

„Katy zistila, že majú v živote rozdielne priority a bude lepšie, keď každý pôjde svojou cestou. Nechce sa tým príliš trápiť a hovorí, že je čas posunúť sa zase ďalej a hodiť to za hlavu,“ dodal ich kamarát. Pred pár mesiacmi si Katy tiež sťažovala na to, že je veľmi ťažké zmieriť sa s tým, že nebývajú spolu a vídajú sa málo.