Po Bielorusku zvažuje Gérard Depardieu sťahovanie do Alžírska

1533

Francúzsky herec Gérard Depardieu (69) si často neberie servítky. Potom sa snaží svoje slová dodatočne vysvetľovať a mierniť. Teraz po sporných výrokoch z polovice mesiaca o správaní Alžírčanov žijúcich v Marseille uviedol, že sa plánuje presťahovať do Alžírska.

Gérard Depardieu nedávno v jednom interview povedal, že Alžírčania žijúci v Marseille by sa v Alžírsku nemohli správať tak, ako sa správajú v tomto juhofrancúzskom meste. „V Alžírsku neuvidíte Alžírčana, ako sa chová zle, pretože starší a úcta ich rýchlo privede k rozumu,“ uviedol herec.

Teraz denníka La Provence povedal, že jeho slová boli zrejme zle pochopené. Svojim výrokom mienil to, že Alžírčania z Marseille by sa vo svojej vlasti „neodvážili povedať ani štvrtinu toho“, čo vo Francúzsku. „Úcta sa stráca,“ usúdil Depardieu a dodal, že Alžírsko je podľa neho nádherná krajina. „Ja sa do Alžírska čoskoro odsťahuje, rovnako ako napríklad bývalý futbalista Éric Cantona, ktorý býva v Vahránu. Aj ja som si vybral Alžír.“

Nakoľko je však jeho sťahovanie do Alžírska reálne, to sa ešte len uvidí. V roku 2015 herec vyhlasoval, že sa presťahuje do Bieloruska. Nadšením pre štát označovaný za poslednú diktatúru v Európe sa vraj nakazil pri návšteve v Minsku v lete 2015.