Po skončení svätej omše veriaci napadli kňaza!

492

To viac ako stovku sympatizantov Bezáka natoľko pobúrilo, že po skončení omše napadli samotného farára.

Tak to tu ešte nebolo. 

Napadnutie kňaza priamo v kostole Trnava ešte nikdy nezažila. V Chráme svätého Mikuláša sa v sobotu večer konala omša. Mala byť slúžená za zdravie a Božiu pomoc pre Róberta Bezáka. Priaznivci Bezáka dali slúžiť omšu pri príležitosti jeho 54. narodenín. V kostole sa zišli ľudia, ktorí sa chceli za emeritného arcibiskupa pomodliť.

Hneď na začiatku však kňaz, ktorý slúžil omšu, zmenil úmysel. „Svätá omša bude obetovaná za arcibiskupa Róberta, za jeho obrátenie, aby pochopil svoju vinu a bral na vedomie rozhodnutie Svätého Otca,“ povedal hneď na začiatku Ján Košiar, ktorý omšu slúžil. Ľudí v kostole to natoľko pobúrilo, že vykríkli: „Hanba KBS!“ Niektorí dokonca odišli z kostola.

To, čo si dovolil ten kňaz, je vrchol všetkého.

Zneuctil Róberta Bezáka. Ako si mohol dovoliť zmeniť úmysel?“ kričali rozčúlene ľudia pred kostolom. Okamžite sa chceli ísť sťažovať za trnavským dekanom a samotným arcibiskupom Oroschom, no ani jeden z nich v čase slúženia omše doma nebol. Nervozita v kostole sa postupne zvyšovala a veriaci boli natoľko pobúrení, že hneď po omši išli do sakristie za kňazom.
Ten sa bránil. „Ja som nič nezmenil, ja som len doplnil úmysel za obrátenie Róberta. Každý potrebujeme obrátenia, aj ja, aj vy,“ obraňuje sa Ján Košiar, ktorý odslúžil omšu. Emócie však gradovali, keď veriaci v sakristii chceli, aby kňaz nešiel zadným vchodom z kostola von, ale aby išiel rovno cez kostol, kde ho čakala viac ako stovka nahnevaných veriacich.

Ten kňaz to pohnojil

„Keby bolo možné, aj moslimovi dáte úctu a bratovi arcibiskupovi nedáte úctu. Všetkých si ctíte a na Bezáka tvrdíte, aby sa obrátil. Ty si kňaz? Ty nie si kňaz, ja som taký istý človek ako ty, čo máš ty viac? Nad čím sa povyšuješ?“ rozhorčene kričal a zároveň kňaza fyzicky napádal poriadne nahnevaný muž, ktorý sa zastával Bezáka. Kňaza ťahali za kabát, kričali mu do tváre.
Situácia bola taká vyhrotená, že ľudia museli kňaza brániť, aby mohol vyjsť z kostola. Takéto pobúrenie priamo v Božom chráme veriaci ešte nezažili. „Všetko sme už videli, ale aby sa v kostole bilo, je už priveľa. Ten kňaz to pohnojil, ale bitku si nezaslúžil,“ povedali nakoniec ľudia, ktorí vychádzali z kostola.