Chyba rozhodcov ukončila záverečný tlak Slovana

978

Brankár Slovana Jaroslav Janus tiež patril k oporám. Vo víťaznom tíme sa darilo prvému útoku hostí, fínskym strelcom, Kiskinen s Wirtanenom, ktorý zabezpečili Donbassu trojbodové víťazstvo.

Nuž niekto má aj problém s jednoduchými počtami

Záverečné snahy o vyrovnanie belasým ukončili rozhodcovia, ktorí chybne potrestali lavičku za šesticu hráčov na ihrisku, akoby nevedeli pochopiť, že Slovan hral v šestici bez brankára.

V prvej tretine sa Slovan nevedel dostať do tempa, zväčša sa len bránil pri rýchlych, nápaditých útokoch Donecka. Hostia zatlačil belasých aj počas presilovky pri vylúčení Šťastného, medzi strieľajúcimi bol aj Peter Podhradský. Slovan sa následne ubránil aj polminútovej presilovke o dvoch, keď si na trestnú lavičku sadol aj Martin Štajnoch, všetko upokojil parádnym semaforom Janus.
V 6. min sa však už hostia dostali do vedenia po krásnej akcii, ale aj po chybe obrany, ktorá nechala pred Janusom voľného jedného z hráčov Donecka Kiiskinena. Ten dostal prihrávku popred Janusa od Piganoviča, trpezlivo si počkal a po zemi do prázdnej bránky skóroval.
Janus bol v zápase nervózny, vidieť to bolo na jeho správaní, chýbal mu pokoj. Zle hrali aj jeho spoluhráči, strácali puky, kým hráči Donecka strieľali z každej príležitosti. Šťastný dokonca prihral na hokejku súperovi. Bratislavské tribúny miestami hru svojich vypískali, vzápätí po úniku Bartoviča začali opäť mohutne povzbudzovať.
Zvyšok prvej tretiny sa hra kúskovala, belasým chýbal dôraz a rýchlosť. V posledných sekundách dostal Andrej Šťastný sekeru, kríval smerom na striedačku, no arbitri si to nevšimli.
Domáci tím od druhej tretiny zlepšil pohyb, nasadenie a v 25. minúte Bakoš zblízka vyrovnal.
Štvrtá formácia hrozila aj naďalej, Jánovi Lacovi narobila najväčšie problémy. V druhej časti sa hra zrýchlila, hráči akoby minimalizovali hluché momenty a hokej získal náboj. V tretej tretine mala hra podobný výraz, no Ján Laco v bránke Donecka doslova čaroval, vychytal aj mladého Hudáčka.
Osem a pol minúty pred koncom bezzubosť belasých potrestal krásnym gólom z otočky pomedzi Janusove betóny Wirtanen a zvýšil na 2:1 pre Doneck. V závere Slovan vrhol všetky sily do útoku, v presilovke odvolal brankára, pritlačil súpera, no rozhodcovia videli ako jediní na štadióne zlé striedanie a napriek protestom lavičky vylúčením ukončili záverečné snahy slovenského tímu o vyrovnanie. Slovan tak po snaživom výkone, ale aj chybách v obrane s Doneckom v zápase chudobnom na góly 1:2.

Slovan Bratislava – Donbass Doneck 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 25. Bakoš (A. Šťastný, Škoula) – 6. Kiiskinen (Piganovič), 52. Wirtanen (Kiiskinen)
Slovan Bratislava : Janus – Štajnoch, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Brejčák – Šatan, Radivojevič, Ölvecký – Miklík, Bližňák, Vondrka – Bartovič, J. Mikúš, Hudáček – Bakoš, Šťastný, Daňo
Donbass Doneck: Ján Laco – Piganovič, Konev, Wilson, Podhradský, Razin, Bartulis, Siľnickij – Kiiskinen, Wirtanen, Laine – Jakuceňa, Fedotenko, Dadonov – Kašpar, Robitaille, Kagarlickij – Zacharov, Varlamov, Torianik

Po zápase

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Po nepresvedčivej I. tretine sme zvýšili pohyb, tempo, energiu, agresivitu a vyrovnali sme nielen číselne, ale aj herne. Mali sme potom viac šancí a boli bližšie k víťazstvu, ale dobrý výkon súperovho brankára a aj šťastie hosťujúceho tímu zapríčinili, že sme nezískali ani bod. Oproti minulej sezóne sme mali užší, menej skúsený a vyzretejší káder. K tomu treba pripočítať časté zranenia a špecifickú, náročnú olympijskú sezónu. Kvôli týmto problémom sme prehrávali najmä v tesných zápasoch. V porovnaní s vlaňajším ročníkom sme získali približne rovnaký počet víťazstiev v riadnom hracom čase, no v predĺženiach a samostatných nájazdoch sme ich vybojovali menej. Budeme sa biť a bojovať až do konca sezóny, lebo stále je o čo hrať. Urobíme všetko preto, aby sme vyhrali zostávajúce dva zápasy základnej časti a potom sa podľa vyžrebovania pokúsime o čo najlepší výsledok v Pohári nádeje, kde chceme hrať až do samého konca,“

Andrej Nazarov (tréner Donbasu): „Vydaril sa nám náročný zápas po dlhej prestávke. Som rád, že chlapci sa s tým vyrovnali. Stál proti nám silný súper, ale moji zverenci duel zvládli.“

Martin Bakoš (útočník Slovana): „Chceli sme hrať pre divákov, veď nám chodí plná hala celý rok. Vedeli sme, že sme nepostúpili, ale chceli sme to dohrať so cťou. Málo sme sa tlačili do bránky a to asi rozhodlo. Možno nám chýbal gól, aký nám dal súper.“

Milana Bartoviča (útočník Slovana): „Chceme to odmakať a zakončiť sezónu dobre, vydať zo seba maximum už len pre našich fanúšikov, ktorí pri nás celý ročník stáli a povzbudzovali nás, aj keď sa nám nedarilo.“

Jaroslav Janus: „Minulá sezóna bola skvelá, táto nie je taká, akú sme si stanovili, stále však je o čo hrať. Veď bojujeme aj o nové kontrakty. Chceme podávať naďalej čo najlepšie výkony. Radi by sme uspeli aj v Pohári nádeje.“