Poliak, ktorý brutálne dobodal dvadsaťštyriročnú Češku, pred spravodlivosťou sa ukrýval viac ako 6 rokov!

270

Súd v Spojených štátoch rieši prípad brutálne zavraždenej Češky Sarah K. (†24), ktorú pred šiestimi rokmi dobodal jej spolubývajúci Matúš Zabrzenski, ktorý sa k činu priznal svojej matke! Tá namiesto toho, aby kontaktovala strážca zákona, vzala svojmu synovi vražednú zbraň a kúpila mu letenky do Poľska.

Brutálna vražda sa odohrala koncom júna roku 2013 v americkom Chicagu. Poliak Matúš Zabrzenski tam zdieľal byt so svojou spolubývajúcou Sarah K. pôvodom z Česka. V skorých ranných hodinách dvadsiateho štvrtého júna sa mali spolubývajúci pohádať. Podľa štátneho zástupcu Johna Brassileho mala byť hádka natoľko hlučná, že ju počuli aj susedia. Lenže nezostalo len pri slovách. Zabrzenski mal vziať na dvadsaťštyriročnú ženu nôž a niekoľkokrát ju ním bodnúť. Navyše ju mal aj škrtiť a biť do hlavy.

Syn cukrového magnáta, ktorý znásilnil a zavraždil krásnu Martine je stále na úteku

Zabrzenski podľa informácií Chicago Sun Times mal nechať Sarah v kaluži krvi, vziať vražednú zbraň a utiecť k svojej matke. Jeho matka namiesto toho, aby zavolala políciu, vzala zakrvavený mäsiarsky nôž a ukryla ho. Neskôr kúpila svojmu synovi jednosmernú letenku do poľského Krakova. Strážcovia zákona však kontaktovali kamarátku Zabrzenského, ktorej písal, že bol na poľskom konzuláte kvôli pása, aby mohol odletieť z krajiny. Priznal jej, že zavraždil svoju spolubývajúcu. Žena sa dokonca stretla so Zabrzenskim v byte jeho matky a naliehala na neho, aby s ňou šiel na políciu, ten to však odmietol a odletel do Poľska.

Skutok sa nestal…Tiráka našli zbitého v aute, v nemocnici zomrel

Na políciu šla preto sama. Strážcom zákona opísala, k čomu sa jej Zabrzenski priznal a stretla sa s nimi u neho v byte, kde našli telo Sarah v jej spálni. Od roku 2014 Spojené štáty rokovali s Poľskom o vydaní Zabrzenského. K jeho vydanie nakoniec došlo tento rok. Obžalovaný tak konečne stál pred súdom.