Slávna spisovateľka išla za svojím snom a skončila v plytkom hrobe. Podozrivý z vraždy je jej manžel

857

Išla za svojím snom a opustila život v luxuse vo svojej rodnej Veľkej Británii, aby sa mohla v Dominikánskej republike venovať potápaniu. Slávna spisovateľka Lindsay de Felizová (†60) sa v krajine usadila a zamilovala. Vo februári tohto roka bola však prepadnutá a zbitá. Aj keď prežila, dlho sa z života netešila. Literátku totiž teraz niekto zavraždil …

Lindsay de Felizová toho zažila počas svojho života veľa. Vo Veľkej Británii si žila ako v rozprávke. Odišla však od manžela, zhýralého životného štýlu a odcestovala do Dominikánskej republiky, kde sa venovala vysnívanému potápanie.

 Pracovala ako inštruktorka  potápania 

„Prišla som sem na pol roka a nakoniec som ostala. Vzala som si Dominikánca a začala pracovať ako inštruktorka potápania,“ spomínala de Felizová pre The Sun v rozhovore. Potom jej ale osud prichystal dramatické udalosti.

V roku 2006 bola prepadnutá a postrelená. „Bola som jedného dňa zranená počas lúpeže vo svojom dome. Znamenalo to, že som sa musela vzdať potápačské kariéry a robiť niečo iné, čim bolo písanie,“ pokračovala v rozprávaní.

 Guľka zasiahla  pľúca 

Problém jej vtedy robilo aj dýchanie. „Keď ma postrelili, guľka zasiahla pľúca a nemohla som ani dýchať,“ opísala svoje zranenia. Nakoniec sa de Felizová stala známou a obľúbenou spisovateľkou, ktorej knihy išli na dračku.

Vo februári tohto roka však prišiel ďalší šok. Lindsay bola opäť napadnutá a okradnutá. Z incidentu si odniesla škaredé modriny a šrámy. Spamätala sa však ztoho. Akoby však osud žene neprial. 10. novembra záhadne zmizla.

Je objasnená vražda jedenásťročného chlapca po 20 rokoch? Polícia zadržala podozrivého!

 Plytký  hrob 

Jej telo bolo nájdené teraz zahrabané v plytkom hrobe v lese neďaleko jej domova. Polícia podľa Daily Mailu potvrdila, že v súvislosti s vraždou Britky zatkla niekoľko ľudí. Je medzi nimi aj jej manžel Danilo a nevlastný syn Dani.

Tí vybrali v deň, keď Lindsay zmizla, zo spoločného účtu v prepočte necelých 360 eur. Sumu vraj potrebovali na pomoc s hľadaním zmiznutej. Teraz na ne padá podozrenie, že s komplicmi ženu zavraždili.

Ich cesta na bicykloch okolo sveta skončila v Mexiku, kde ich popravili

 Podozrenie padá na manžela a  syna 

„Polícia si myslí, že sú za zmiznutie a smrť ženy zodpovední. Jej telo bolo nájdené pochované 60 centimetrov pod zemou, zabalené v plastových vreciach. Jej hlava sa nachádzala v ďalšom čiernom vreci. Okolo krku mala pásku,“ uviedol dominikánsky denník Hoy.

2 milióny za mlčanie! Matku vraj v dovolenkovom raji uniesli a 8 hodín mučili, chcela kompenzáciu