Policajti „vyňuchali“ covid-pozitívneho pestovateľa marihuany! 

Nezameniteľná vôňa sa ťahala celou ulicou

1675

Dopraváci úplnou náhodou narazili na dom plný marihuany! Z okna sa vinul nezameniteľný zápach a z domu potom vyšiel covid pozitívny pestovateľ. Mužovi hrozí až päťročné väzenie.

V sobotu hliadka dopravnej polície kontrolovala v Kladne osobný automobil. Keď policajti vystúpili z auta, doslova ich vyfackal nepríjemne výrazný zápach marihuany.

„Keďže cítili stále tento zápach, vydali sa, po ukončení kontroly zastaveného vozidla, pátrať, odkiaľ pochádza. Prešli celú ulicu, kde bola marihuana najviac cítiť, a po chvíli našli v jednom z domov vo Švermovej ulici otvorené strešné okno, z ktorého sa vinul vyššie spomínaný pach,“ opisuje hovorkyňa Michaela Nováková.

Keď muž z domu policajta uvidel, zavrel okno. To ale policajtov neodradilo. Zazvonili na zvonček a po chvíli prišiel k bránke muž s rúškom. Policajtom povedal, že je covid pozitívny a zároveň potvrdil domnienku policajtov, že vo vnútri skrýva zakázanú bylinu v množstve viac než malom.

Prečo marihuana spôsobuje hlad? V čom sa podobá kokainu?

Za dodržania bezpečnostných opatrení bol muž (64) stotožnený. V dome mal usušené rastliny, v skleníku za domom potom ďalších sedem rastlín veľkého vzrastu.

„Na miesto bol cestou operačného strediska privolaný výjazd služby kriminálnej polície a vyšetrovania, ktorý si prípad prevzal. Rastliny boli prevezené kriminalistickým technikom k odbornej expertíze,“ dodala hovorkyňa.

Obľúbený kňaz čelí trestnému stíhaniu kvôli drogám. Farníci ho bránia, „nikdy sme nemali tak skvelého farára“

Polícia nález prešetruje ako prečin nedovolenej výroby a iného nakladania s omamnými a psychotropnými látkami a s jedmi. Hrozí muži až päťročné väzenie.