Poprava milionára za bieleho dňa pred päťhviezdičkovým hotelom

901

V argentínskom Buenos Aires, ktoré je neslávne preslávené svojou nebezpečnosťou, za bieleho dňa popravili britského milionára Matthewa Charlesa Gibbard (†50). Ozbrojenci ho zastrelili pred päťhviezdičkovým hotelom. Jeho nevlastného syna Stefana Joshuu Zone (28) zasiahli do nohy, ale našťastie prežil.

Z kamerových záznamov sa tají dych. Gang na motorkách prišiel pred Faen Art Hotel a otca so synom napadol. Strhla sa bitka, pri ktorej nastal veľký zmätok a nebolo presne jasné, čo sa deje. Gibbard, ktorý prišiel k miliónom vďaka podnikanie s nehnuteľnosťami, sa začal brániť a s kriminálnikmi sa začal biť.

Podľa argentínskej televízie TN bol zastrelený do podpazušia a guľka s najväčšou pravdepodobnosťou zasiahla pľúca. Boháč zomrel pár okamihov po útoku. Zone bol postrelený do nohy, keď odmietal zločincom vydať svoju tašku. Guľka tesne minula tepnu, ale stav muža je stále kritický a aj naďalej zostáva v nemocnici.

 Rodina bola sledovaná  gangom 

Britský web Daily Mail hovoril s miestnym policajným zdrojom, podľa ktorého bol Gibbard vytipovaný gangom potom, čo prišiel s rodinou do Puerto Madera – štvrti Buenos Aires. Ich minibus bol sledovaný gangom už z letiska. Prečo sa Gibbard stal obeťou, je jasné. Jeho spoločnosť Tingdene má ročný obrat v prepočte 24 miliónov eur.

„Skontrolovali sme kamery na letisku a počas cesty do hotela boli sledovaní celú dobu. Nielen ľuďmi na motorkách, ale minimálne dvoma autami. Sme presvedčení, že nešlo o náhodný útok, ale môže ísť o prácu organizovaného gangu, ktorý vedel, že sú bohatí. Rodina bola označená ako cieľ od chvíle, čo priletela,“ nechal sa počuť zdroj.

Tam, kde iní trávia dovolenku, zosnovala podvedená žena atentát.

 Vyjadrenie  hotela 

„Faen Hotel Buenos Aires je hlboko zarmútený incidentom, ktorý sa odohral v jeho blízkosti. Vyjadrujeme našu najhlbšiu sústrasť rodinám a priateľom obetí. Faen Hotel Buenos Aires spolupracuje s autoritami a poskytuje plnú podporu,“ vyjadril sa k incidentu hovorca hotela.

Šialenec so samopalom držal Zuzanu v zajatí dlhých desať hodín.