Americký guvernér prepustil na amnestiu vrahov aj pedofilov! Asi sa zbláznil

1069
Patrick Baker a Micah Schoettle

Americký guvernér štátu Kentucky Matt Bevin (52) udelil brutálnym vrahom milosť! Na sociálnych sieťach za to schytal kritiku. Medzi oslobodenými vrahmi je napríklad žena, ktorá porodila dieťa a to potom hodila do nádržky na toaletu, kde sa utopilo. Jedným z oslobodených je aj muž, ktorý si objednal brutálnu vraždu. Vykonávateľ zastrelil muža priamo pred rodinou!

Matt Bevin (52) je teraz už bývalý guvernér štátu Kentucky. Amnestia je u končiacich guvernérov v USA tak trochu tradíciou. Bevin s ňou pomohol zhruba 400 väzňom. Väčšina z nich sedela za drogové delikty. Niektorí oslobodení väzni ale vzbudzujú jemne povedané kontroverzie.

Bevin totiž svoju amnestií oslobodil napríklad ženu, ktorá na blšom trhu porodila dieťa a to potom strčila do nádržky na vodu na toalete. Čerstvo narodené dieťa sa tak utopilo.

Dayton Ross Jones a Gregory Wilson

Ďalším oslobodeným je Dayton Ross Jones (25). Ten v roku 2014 sexuálne napadol ešte len 15ročného chlapca. So svojimi kumpánmi ho brutálne znásilnili a celú vec si dokonca natočili a video potom kolovalo po sociálnych sieťach. V roku 2016 bol odsúdený na 16 rokov väzenia.

Ďalším oslobodeným je aj únosca a vrah Gregory Wilson alebo napríklad pedofil Micah Schoettl, ktorý vlani znásilnil ešte len deväťročnej dieťa.

Gregory Wilson bol v roku 1987 odsúdený na trest smrti za únos, znásilnenie a zabitie Deborah Pooleyové (†36). Bývalý guvernér Matt Bevin jeho trest smrti zrušil a zmenil ho na doživotný. Oslobodenie sa dočkal i ďalšie zločinec – objednávateľ nájomné vraždy.

Muž si objednal brutálnu vraždu svojho obchodného partnera. Vykonávateľ vraždy muža zabil priamo pred očami jeho rodiny. Najväčšie kontroverzie vzbudzuje ale milosť pre Patricka Bakera.

V Texase popravili najstaršieho vraha. Cobley je tento rok tretím popraveným vrahom v USA

Baker sa vlani so svojimi kumpánmi v prestrojení dostali do domu, v ktorom následne zastrelili Donalda Millsa. Z devätnásťročného trestu si však odsedel len dva roky. Podľa žalobcu bol Baker tým, kto stlačil spúšť. Baker je „zhodou okolností“ brat muža, ktorý minulý rok pomáhal pre bývalého guvernéra zháňať finančnú podporu.

„Dôkazy, ktoré svedčia o Bakerovej vine, sú prinajlepšom hodne útržkovité,“ odôvodnil svoju amnestiu Bevin. „Nie som presvedčený, že bola v prípade smrti Donalda Millsa vykonaná spravodlivosť rovnako tak, ako nie som presvedčený o tom, že predložené dôkazy preukázateľne svedčia o Bakerovej vine,“ dodal.

Aké posledné jedlo pred popravou si objednal vrah odsúdený na trest smrti?

 Dôkazy hovoria  jasne! 

Proti slovám bývalého guvernéra sa ohradil sudca David Williams, ktorý Bakerov prípad preskúmal. „Snáď nikdy som nevidel tak jasný prípad, dôkazov bolo neuveriteľne moc,“ povedal. Bevin to ale nebral vážne a spochybnil dôkazy aj v ostatných spomenutých prípadoch.

Podľa amerických médií je problém hlavne v spojení medzi Bevinom a rodinou Bakerovcov. Eric Baker v roku 2018 usporiadal vo svojom vlastnom dome finančnú zbierku na Bevinovu podporu. Vybralo sa v nej približne 25 tisíc eur. Niektorí si myslia, že išlo z Bevinovy ​​strany o láskavosť.

Dvojicu vrahov obesili hneď po Vianociach! Na popravu čakali tridsať rokov