Dvojicu vrahov obesili hneď po Vianociach! Na popravu čakali tridsať rokov

1101

Dvoch mužov odsúdených za vraždu popravili obesením vo štvrtok za úsvitu v Japonsku. Na popravu čakali tridsať rokov. V tomto roku tak Japonsko popravilo už 15 osôb po tom, čo v júli skončilo na popravisku 13 členov sekty Óm Šinrikjó odsúdených za smrtiaci útok plynom sarin v tokijskom metre v roku 1995.

Vo štvrtok ráno miestneho času boli popravení dvaja muži vo veku 60 a 67 rokov, ktorí v roku 1988 uškrtili šéfa investičnej spoločnosti a jedného zamestnanca. Povedal to na tlačovej konferencii minister spravodlivosti Takaši Jašita.

Od doby, čo sa v decembri 2012 vrátil k moci premiér Šinzó Abe, bolo v Japonsku celkovo popravených obesením 36 osôb. Japonsko je okrem Spojených štátov jedinou vyspelou krajinou, ktorá vykonáva trest smrti.

 Ich rodinám to  utajili 

V japonských celách smrti momentálne čaká na popravu viac ako stovka odsúdených; zhruba polovica z nich viac ako desať rokov, hoci zákon výslovne stanovuje, že by poprava mala prebehnúť šesť mesiacov po potvrdení trestu.

Ďalšia poprava! Už iba pár hodín zostáva do popravy Robertovi Ramosovi. Zavraždil ženu a deti kvôli milenke

„Popravy v Japonsku prebiehajú tajne a väzni sa o nich zvyčajne dozvedia až niekoľko hodín pred vykonaním. Ich rodiny, obhajcovia a verejnosť dostanú túto informáciu až následne,“ uviedla nedávna správa skupiny na ochranu ľudských práv Amnesty International (AI), ktorá protestuje proti všetkým popravám.

Sériový vrah John Christie a tragická poprava Timothyho Evansa