Každý máme svoje chute, tak isto aj slávne a známe osobnosti si mohli alebo môžu dovoliť svetovo presláveného šéfkuchára a jedlá najvyššej kvality, často majú veľmi extravagantné stravovacie návyky a nie vždy jedia v súlade so zdravou výživou. O tom, čo si obľúbili niektoré známe osobnosti, píše taliansky denník Corriere della Sera.
vajcia v zupane 2Hovorí sa, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo z celého dňa. Slávny britský politik Winston Churchill bol o tom presvedčený do tej miery, že si na raňajky doprial dva chody: prvým bola vajcia v župane, toast, džem, maslo, káva s mliekom a trochu údeniny, druhým polovica grapefruitu, ktorý zapíjal pomarančovou šťavou a whisky so sódou.
Barack Obama, ktorý ako chlapec pracoval pre jeden americký zmrzlinársky reťazec, potom neznášal zmrzlinu, ale miloval proteínové tyčinky s čokoládou a arašidmi a mal slabosť pre rezance s krevetami, ktoré pripravovala jeho manželka Michelle. Ale aby sa nezhodil pred študentmi, keď sa ho raz pýtali, aké je jeho obľúbené jedlo, povedal, že to je brokolica.
Strava Donalda Trumpa sa príliš nelíšila od toho, čo jedia obvykle mladí ľudia. Rád si dával Filet-O-Fish a Big Mac, ale nepohrdol ani pizzou, ktorú však jedol bez kôrky. Ďalšie obľúbené jedlá amerického miliardára sú mleté mäso po taliansky (polpettone), dobre prepečený biftek a zmrzlina s čerešňami a vanilkou.
shutter med a mrkva
Zakladateľ Apple Steve Jobs podľa jeho životopisca Waltera Isaacsona mal vo zvyku konzumovať len jeden typ jedla niekoľkokrát po sebe, a to mrkvu s medom, ktorú jedol celé týždne. Raz to prehnal do tej miery, že jeho pleť nadobudla oranžovú farbu.
Zakladateľ Microsoftu Bill Gates priznal, že miluje lacné hamburgery, syr v spreji a diétnu kolu. V sedemdesiatych rokoch, kedy bol obyčajným programátorom, vypil litre rozpustného nápoja Tang, ktorý niekedy jedol v podobe prášku.
Americký podnikateľ Henry Ford bol presvedčený, že jeho organizmus je ako stroj, ktorému treba dodávať správne palivo. Vyskúšal na sebe niektoré zo svojich extravagantných teórií, napríklad takú, že sa pravidelne živil burinou zo svojej záhrady, ktorú konzumoval v podobe šalátu či si ju dával do sendviča.
shutterstock_14074396
Albert Einstein miloval vyprážané vajíčka a huby, ako dezert si rád dal jahody. A pokiaľ ide o jeho výstrednosti, zbožňoval punč so zelerom a raz bol pristihnutý svojim vodičom, ako pojedá kobylku.
Hillary Clintonová si raz prečítala článok o prínose pálivých papričiek pre imunitný systém a svoj deň vždy začína jedením jednej pikantnej a čerstvej papričky jalapeňo.
Pablo Picasso v posledných rokoch života dodržiaval dosť prísnu diétu výhradne na báze minerálnej vody, mlieka, zeleniny, rýb, ryžového pudingu a vajec.
Keď Charles Darwin študentoval na Cambridgeskej univerzite, bol členom Gourmet Clubu, ktorého členovia mali za cieľ jesť čo možno najviac vzácnych živočíchov. Slávny biológ bol taký fascinovaný zvieratami, že za svoj život okúsil mnohé z nich, napríklad leguány, pásavce, pštrosy, obrie korytnačky či výry.