V stredu ráno smerovala Zuzana do práce. Cestu jej zatarasil šialenec. Z vozidla vyskočil muž, ktorého nepoznala, v ruke držal zbraň. Podľa nej samopal. Prikázal jej, nech vystúpi. Keď tak neurobila, vystrelil. Guľka ju minula.

Vydesenú, s putami na rukách, ju potom šialenec vozil po poliach, vyhrážal sa jej. Priviezol ju k domu, kde vystúpili, tu ju pripútal o radiátor. Potom znova nasadli do auta. Muž údajne pôsobil tak, že nevie, čo má vlastne robiť. Dobrá nálada sa u neho striedala so zlou. „Raz ma chcel pustiť, potom zasa nie,“ povedala. K fyzickému násiliu sa však neuchýlil.

 V rukách mal neustále  samopal 

Desivé ale bolo, že v rukách mal neustále samopal. Opísala, že keď boli ľudia v blízkosti vozidla, v ktorom sedeli, priložil jej ju ku stehnu a pohrozil, aby nevystrájala. Napokon s autom smerovali k družstvu v obci Suché.
Únosca Zuzanu väznil približne desať hodín. Na záver aj zaspal. Dokonca chrápal.

 Mohlo ísť o  pomstu 

To už manžel Zuzany našiel opustené auto svojej polovičky, vedel, že niečo nie je v poriadku. Okamžite preto kontaktoval políciu. Vystrelené airbagy a diera po výstrele v palubnej doske totiž neveštili nič dobré. Mužom zákona dokonca povedal, že vie, kto by mohol byť páchateľom. Človek, proti ktorému vypovedal na súde ako hlavný svedok. Mohlo ísť teda o pomstu. Reakciu Zuzany a jej manžela na incident, ktorý šokoval celé Slovensko, priniesol denník Pravda. Detaily sú skutočne desivé.

S autom napokon smerovali k družstvu v obci Suché

Príchod mužov zákona s ich štvornohými kolegami bol pre Zuzanu vykúpením. Ich zásah bol podľa nej rýchly, spočiatku sa bála, aby muža nezobudili a nevystrelil. No nestalo sa tak. „Otvorili dvere, stiahli ma dole na zem a ja som sa odplazila preč od toho auta,“ uviedla pre denník. Ako opísala polícia, služobný pes Bart potom podozrivého vytiahol z auta. Druhý pes Black ho istil. Páchateľa zadržali.

Polícia na sociálnej sieti v piatok informovala, že už muža obvinili a hrozí mu 10 až 15 rokov za mrežami. „Krajský policajný vyšetrovateľ 34-ročného Michalovčana, ktorý uniesol a zadržiaval ženu, obvinil z obzvlášť závažného zločinu vydieračského únosu, zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a prečinu poškodzovania cudzej veci, s podnetom na väzobné stíhanie,“ objasnili v príspevku.