Poriadnu bitku uštedril bojovník MMA predajcom pervitínu

Čistili vraj ulice od dílerov drog

308

Poriadnu lekciu uštedrili svalovec a uznávaný bojovník MMA Jaroslav Jartim (31) s kumpánmi predajcom pervitínu v Ostrave. Na súde tvrdia, že dvojicu dílerov napadli a obrali o zisk kvôli ochrane detí, ktorým mali bežne poskytovať drogy.

Svalnatý svetobežník Jaroslav Jartim má za sebou viac ako dve desiatky profesionálnych zápasov. Z viac ako desiatky víťazstiev sa radoval v Španielsku alebo v Číne. Dva z troch zápasov ovládol aj v súťažiach organizácie Oktagon MMA.

V posilňovni sa zoznámil s kumpánom Robertom D. Oboch svalovcov si najal na Stodolnej ulici ostravský Grék s tým, že treba zaraziť predaj drog deťom, a naviedol ich na dvoch takých miestnych priekupníkov.

„Som nepriateľ drog, sám mám syna, a ani k športu jednoducho drogy nepatria a drogy odmietam, pripadajú mi ohavné. Preto som šiel obom predajcom dohovoriť,“ obhajoval svoje činy na krajskom súde Jaroslav Jartim a detailne popísal, ako napadnutie prebiehala.

Zatkli sexy modelku za pašovanie drog. Na kauciu bola prepustená len za veľmi podivných podmienok

 Zapojili aj  „volavku“ 

„Od Gréka sme vedeli, že jeden z tých dílerov býva niekde v centre Ostravy,“ uviedol. Do akcie ešte zapojili „volavku“ Nathaliu H., ktorá dealera vylákala, a spoločne vyrazili k Sliezskoostravskému hradu.

Tam naňho dvojica nastúpila, napadla ho, obrala o drogy, dva mobily a 55-tisíc Kč , ktoré mal vo vrecku. V druhom prípade zvonila Nathalia pri byte priekupníka, a keď otvoril, útočníci vrazili dovnútra, rozhádzali po zemi drogy a zobrali nájdených 40 tisíc Kč.

Jartim tvrdí, že keby chcel, mohol prvý z dílerov dopadnúť oveľa horšie. „Hovoril som mu, aby nepredával drogy. Búchol som ho do tváre, to áno, ale to bol omyl. Vlastne nie, len taká otcovská slabá rana. Keby som mu chcel ublížiť, tak mu dám ranu poriadnu,“ uviedol.

Balík kokaínu našiel v lese medveď skôr ako pašeráci…

 Rýchla  rota 

Keď Jaroslav Jartim na súde tvrdil, že lúpil kvôli potieraniu predaja drog deťom, aj predseda súdneho senátu sa jeho tvrdeniam podíval. „Znie to naozaj zvláštne, ako Rýchla rota,“ povedal sudca Ondřej Běčák. Ako s nadsadením dodal, ak by to tak bolo, mohol gang začať obchádzať aj ďalšie mestá v Česku.

Peniaze odovzdali Grékovi, ktorý každému vyplatil 10 tisíc v prvom, a osem tisíc v druhom prípade. Za to je sadzba pre organizovanú skupinu od 5 do 12 rokov. Aj keď sa obaja zápasníci priznali, tvrdia, že išlo o obyčajnú lúpež, kde je sadzba od 2 do 10 rokov.