Požiar výškového bytového domu v Londýne je uhasený. Oznámila to dnes hovorkyňa londýnskych hasičov Dany Cottonová. Hasiči teraz budovu prehľadávajú, čo má trvať ešte týždne. Neočakávajú ale, že by ešte našli niekoho živého, povedala hovorkyňa pre televíznu stanicu Sky News.


Cottonová povedala, že úrady nevedia, koľko ľudí zahynulo pri požiari, ktorý 24podlažnú budovu zachvátil v noci z utorka na stredu.

Zatiaľ je najmenej obetí 12

Stále platí stredajší údaj, že obetí je najmenej 12, pričom je takmer isté, že zďaleka nejde o konečný počet. Viac ako 70 ľudí bolo ošetrených v londýnskych nemocniciach a 34 ich v nemocničnej starostlivosti zostávalo aj dnes ráno. Stav 18 zranených je kritický. Nespresnený počet ľudí je nezvestných.
Cottonová dnes tiež zopakovala, že je stále príliš skoro na špekulácie o príčinách požiaru.
Londýnski hasiči už zbežne prehľadali všetky poschodia, ale najmä najvyššie poschodia, ktoré nie sú považované za bezpečné, vyžadujú rozsiahlejšie prehľadanie. Podľa Cottonové nie sú bezpečné ani okraje budovy. Na prehľadanie ťažko prístupných miest hasiči podľa BBC využívajú dronov.


Podľa Cottonové utrpelo ľahšie zranenia deväť hasičov. Obáva sa však skôr dôsledkov mimoriadne problematického zásahu na ich duševné zdravie.